Що робити якщо у Вас вкрали, так як відновити: паспорт громадянина України, посвідчення водія, технічний паспорт на автомобіль.

Перш за все, виявивши крадіжку, Вам необхідно звернулися в районний відділ міліції з відповідною заявою. Співробітники РВ УМВС складають протокол і, можливо, порушують кримінальну справу за фактом скоєння крадіжки. Слідчий, який веде вашу справу, на Ваше прохання видає довідку, де будуть перераховані всі документи і предмети, які у вас вкрали. Ця довідка і буде на першому етапі замінювати посвідчення особи і посвідчувати право володіння автомобілем. За законом, її мають право видати протягом 10 днів після складання протоколу про крадіжку.

З даною довідкою Ви звертаєтеся в відділ державної автомобільної інспекції за місцем реєстрації, щоб отримати ще одну довідку – про те, що водійські права не були вилучені у Вас інспектором ДАІ. Вартість такої довідки – 39 грн., документ видається через день після вашого звернення. Щоб отримати тимчасове посвідчення, що дає право керувати автомобілем строком на місяць (поки вам не оформлять нове посвідчення водія), крім цієї довідки необхідно підготувати наступні документи: медичну довідку, екзаменаційну картку з автомобільної школи і 2 фотографії. Крім того, необхідно заплатити мито – 280 грн. Через місяць доведеться знову їхати в РЕВДАІ, писати заяву і оплачувати послуги державтоінспекції.

Щоб відновити техпаспорт, необхідно написати заяву про те, що техпаспорт вкрадений і вам потрібна копія реєстраційної картки на ваш автомобіль. Якщо у техпаспорт були внесені ваші родичі, слід написати ще одну заяву з проханням внести їх у відновлений документ. Для цього необхідно заздалегідь підготувати копії паспорта родича та документа, що підтверджує Вашу з ним спорідненість.

Потім потрібно звернутися в районне ДАІ, де на реєстраційній картці поставлять штамп про те, що вкрадений техпаспорт знаходиться не в державну автомобільну інспекцію. Далі слід сплатити квитанції на загальну суму від 300 до 350 грн. і отримати копію картки зі всією інформацією про автомобіль.

Із заявою, копією реєстраційної картки та квитанціями про оплату необхідно відвідати експерта МРЕВ, пред’явивши йому автомобіль. Для цього потрібно написати заяву на огляд автомобіля експертом і заздалегідь зайняти чергу.

Експерт звіряє документи з автомобілем, робить резолюцію на реєстраційній картці, після чого ви отримуєте свідоцтво про те, що цей автомобіль дійсно належить вам і не числиться в угоні. Потім на всіх документах, включаючи це свідчення, експерт і інспектор ДАІ повинні проставити печатки і підписи. Всі ці документи потрібно надати в РЕВ ДАІ не пізніше, ніж через 10 днів. І протягом 3 годин, за пред’явленням паспорта громадянина України, ви отримаєте тимчасовий техпаспорт на автомобіль. Замінити тимчасовий техпаспорт на постійно діючий документ слід через 3 місяці.

Додатково звертаємо Вашу увагу, що технічний паспорт на автомобіль Вам видадуть лише при пред’явленні громадянського паспорту, тому відновити такий документ слід заздалегідь. Для цього необхідно звернутися в житлово-експлуатаційну організацію за місцем реєстрації до паспортиста, або в паспортний стіл району. При наявності вільних бланків відновлення цього документа займає від одного до двох тижнів.

Для відновлення паспорта необхідно подати наступні документи: заяву про втрату паспорта; заяву про отримання паспорта, на якій ставиться особистий підпис громадянина, та вказуються його анкетні дані; три фотографії розміром 3,5 Х 4,5 см; свідоцтво про народження та його копія;  свідоцтво про укладення шлюбу та його копія (свідоцтво про розлучення та його копія); квитанції про сплату послуг.

Після того, як громадянин подав до паспортного столу документи для відновлення втраченого паспорта, на його прохання може бути видано тимчасове посвідчення особи громадянина України, яке замінює паспорт до того часу, коли оформляється останній.

Щоб полегшити своє життя та мінімізувати свої витрати при виготовленні копій документів, можна скористатися найпростішим і водночас найдешевшим видом страхування –  укласти із страховою компанією договір добровільного страхування документів від пошкодження або втрати.

Предметом такого договору страхування є майнові інтереси, пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням застрахованими документами та непередбаченими збитками внаслідок втрати або їх пошкодження, що викликає необхідність у їх відновленні.

Потенційна можливість настання стихійного лиха, нещасних та інших непередбачуваних випадків, які призводять до збитків або упущення вигоди, становить сутність страхового ризику.

Страховими ризиками за таким договором страхування є: знищення чи втрата документів внаслідок пожежі, пошкоджень водою, крадіжки, грабежу чи розбою.

Застрахованими документами можуть бути: посвідчення про право на керування транспортним засобом (посвідчення водія); свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт); паспорт громадянина України, а також інші документи, при умові погодження їх із Страховиком.

Страхова компанія компенсує нещасливому власникові всі необхідні затрати на виготовлення нових документів. Вартість такої страховки, залежно від потреб страхувальника, може бути в межах від 25,00 грн. до 60,00 грн.

Таким чином, втрачаючи час на виготовлення нових документів,  за рахунок дешевої страховки можна принаймі мінімізувати свої фінансові витрати.

 

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
12 592 переглядів