Для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно пройти наступну процедуру:
- Подати до підрозділу державної міграційної служби (так званий паспортний стіл), далі по тексту – ДМС, необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи). Документи подаються заявником особисто, або його законним представником.
- При оформленні паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).
- Перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;
- Звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши паспорт громадянина України для внесення відповідної відмітки.
Необхідні документи
- заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява є встановленої форми, та оформлюється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України;
- платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта;
- платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати;
- паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, – свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги);
- Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/проїзних документів громадянин додатково подає заяву, в якій обґрунтовує необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон (наприклад: здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльність тощо). При одночасному оформленні двох паспортів/проїзних документів подаються дві заяви-анкети з одним примірником необхідних документів кожна.
Терміни
Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більш як 20 робочих днів з дня подання документів, за виключенням наступних випадків:
- При терміновому оформленні (за заявою особи) із сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги – до 7 робочих днів.
- Якщо поїздка пов’язана з терміновим лікуванням від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, – протягом трьох робочих днів.
- У разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) – 3 місяці.
- У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – громадянина України паспорт оформляється у строк до 10 робочих днів.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – строком на 10 років.
Підстави для відмови у видачі
Виключний перелік підстав для тимчасової відмови у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон визначено статтею 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”:
- обізнаність з відомостями, що становлять державну таємницю, – до закінчення строку, встановленого Законом України “Про державну таємницю” (у разі виїзду за кордон на постійне проживання);
- діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані обов’язання, – до виконання обов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, чи забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
- стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, – до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
- засудження за вчинення злочину, – до відбуття покарання або звільнення від покарання;
- ухилення від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), – до виконання зобов’язань;
- свідоме сповіщення про себе неправдиві відомості, – до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;
- щодо громадянина подано цивільний позов до суду, – до закінчення провадження у справі;
- перебування під адміністративним наглядом органів внутрішніх справ, – до припинення нагляду.
Вартість виготовлення паспорта
- Держмито – 170 грн.
- Вартість послуг – 87,15 грн.
- Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг)
- з електронним чіпом (біометричний паспорт) – 261 грн.
- без електронного чіпа – 204 грн.
При терміновому оформленні впродовж 7 робочих днів:
- Держмито – 340 грн.
- Вартість послуг – 174,30 грн. (п. 5 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг)
- Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг)
- з електронним чіпом (біометричний паспорт) – 261 грн.
- без електронного чіпа – 204 грн.
Особи, які мають право на пільги щодо сплати держмита перелічені в п.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. №7-93 “Про державне мито”.
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »4 973 переглядів
Запропонували залишити номер, мали подзвонити і не подзвонили.