Дозвіл від СБУ фізичній особі на в’їзд на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей

Дозвіл фізичній особі надається за умови надання згоди на обробку та зберігання її персональних даних в інформаційно-телекомунікаційній системі та при наявності однієї з таких підстав:

1) проживання на неконтрольованій (контрольованій) території особи, яка намагається виїхати на цю територію, або її близьких родичів чи членів сім’ї, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;

2) розташування на неконтрольованій (контрольованій) території місця поховання близьких родичів або членів сім’ї, що підтверджується відповідними документами;

3) смерті близьких родичів або членів сім’ї на неконтрольованій (контрольованій) території, що підтверджується відповідними документами;

4) наявності права власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;

5) необхідності участі у забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту чи з гуманітарних питань;

6) необхідності виконання дипломатичних та консульських функцій, в тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС).

7) необхідності виконання функцій в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС);

8) здійснення поїздок на неконтрольовану (контрольовану)  територію (трудова діяльність, навчання, наукова діяльність, культурна або релігійна мета, оздоровлення, супровід дитини до загальноосвітніх чи дошкільних навчальних закладів, тощо).

Для отримання дозволу фізичній особі необхідно зареєструватися на веб-порталі СБУ та заповнити формалізовану заяву або подати заповнену формалізовану заяву особисто чи надіслати її  поштою до КЦ, КГ, КПВВ, на блокпост першого рубежу.

Дозвіл фізичній особі надається на підставі заявок:

  • протягом 10 діб через відповідний підрозділ з питань режиму та економічної діяльності на територіях прилеглих до смуги безпеки вздовж лінії зіткнення, блокпости першого рубежу;
  • протягом доби через контрольні пункти в’їзду-виїзду або блокпости першого рубежу на напрямках руху при наявності відповідних документів (документи про смерть або хворобу близьких осіб; документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб) за письмовим (усним) погодженням керівників КЦ та КГ.

Перевірка громадян проводиться протягом 10 діб уповноваженими особами СБУ, МВС, ДПСУ, ДМСУ, ДФС, ГПУ та підтверджується підписом службової особи, яка її проводила.

Після надання дозволу фізичній особі, КЦ та КГ формують електронний реєстр та щоденно каналами захищеного зв’язку передають його до ДПСУ.

Дані про дітей, які не досягли 16-річного віку, заносяться разом з даними осіб, що їх супроводжують.

Дозвіл фізичній особі надається для одноразового або багаторазового (строком на один рік) в’їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію та виїзду з неї в будь-якому оперативно-тактичному угрупуванні через діючі КПВВ. Для іноземця або особи без громадянства дійсний протягом терміну, що не може перевищувати дозволений строк перебування іноземця або особи без громадянства на території України та повинен враховувати строк, необхідний для виїзду за межі України (не менше трьох днів).

Рішення про відмову у наданні дозволу фізичній особі приймається:

1) коли особа підозрюється у вчиненні кримінально-караного діяння;

2) коли паспортний документ підроблений, зіпсований або чи належить іншій особі;

3) якщо є наявні відомості про сприяння особою вчиненню правопорушення або уникненню інших осіб від відповідальності.

Наявність дозволу у фізичної особи не виключає можливості проведення перевірки посадовими особами підрозділу охорони державного кордону та іншими особами, які несуть службу на БП, КПВВ, документів, що підтверджують мету виїзду до/з неконтрольованої території.

Дозвіл у фізичної особи припиняється:

1) закінчення строку дії дозволу;

2) особа підозрюється у вчиненні кримінально-караного діяння;

3) якщо є наявні відомості про сприяння особою вчиненню правопорушення або ухиленню інших осіб від відповідальності.

4) у разі порушення особою порядку перетину лінії зіткнення в КПВВ або поза ним.

Рішення про відмову у наданні дозволу фізичній особі приймається Координаційною групою та надається заявнику не пізніше 20-ти днів з дати реєстрації заявки на отримання дозволу.

Інформація про прийняте рішення автоматично відображається на власній сторінці заявника веб-порталу СБУ.

Відповідно до бажання заявника рішення може надаватись у письмовому вигляді на електронну адресу, зазначену у заяві.

В рішенні про відмову зазначається номер заявки на видачу дозволу, номер рішення про відмову та дата його прийняття, вказується посадова особа, яка підписує таке рішення (керівник КЦ або керівник КГ).

У разі ескалації військового конфлікту або обмежень руху в межах транспортного коридору у певному оперативно-тактичному угрупуванні особа, за наявності дозволу на перетин лінії зіткнення у зазначеному оперативно-тактичному угрупуванні, має право перетнути лінію розмежування в іншому оперативно-тактичному угрупуванні.

Заява, інші документи, копії та інформація, яка була надана особами для отримання дозволу на перетин лінії зіткнення представникам КЦ та КГ, обробляється у відповідності з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних». Доступ до вказаної інформації та документів надається лише особам яким це необхідно у зв’язку зі здійсненням службових повноважень.

КЦ та КГ вживають заходів щодо захисту персональних даних від випадкових втрат або знищення, від незаконної обробки, у тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних.

Особа, яку змусили або яка самостійно покинула своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, за відсутності у такої особи підстав та документів, визначених пунктом Тимчасовим порядком, перетинає лінію зіткнення за рішенням керівника КЦ без отримання дозволу фізичній особі.

У разі явної загрози життю та здоров’ю людини для перетину лінії зіткнення дозвіл не вимагається.

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам »
2 008 переглядів