Дезінсекція, дезінфекція, дератизація

Дезінфекція – це комплекс заходів, спрямованих на знищення збудників інфекційних захворювань та руйнування їх токсинів на об’єктах зовнішнього середовища.

Залежно від мети проведення виділяють три види дезінфекційних робіт.

  1. Профілактична дезінфекція – заходи спрямовані на попередження виникнення інфекційних захворювань у населення. Цей вид дезінфекції проводиться в лікувально – профілактичних установах, підприємствах громадського харчування, ринках, супермаркетах, кінотеатрах та інших місцях, де знаходиться велика кількість людей або діяльність організацій пов’язана з медичною практикою або зберіганням, виготовленням, транспортуванням продуктів харчування. Профілактичну дезінфекцію необхідно проводити регулярно. Кратність проведення залежить від особливостей об’єкта зовнішнього середовища і повинна встановлюватися санітарним лікарем.
  2. Поточна дезінфекція (вогнищева) – заходи спрямовані на знищення збудників інфекційних захворювань і запобігання їх розповсюдження в навколишньому середовищі, в місцях ізоляції інфекційних хворих. Цей вид дезінфекції проводиться в інфекційних лікувальних установах. Поточна дезінфекція проводиться багаторазово і регулярно до виписки пацієнта з лікувального закладу.
  3. Заключна дезінфекція – заходи спрямовані на знищення збудників інфекційних захворювань в місцях знаходження інфекційного хворого до госпіталізації. Проводиться на робочих місцях, в житлових будинках і квартирах. Цей вид дезінфекції в ідеалі повинен проводитись один раз, але з обов’язковим лабораторним контролем наявності збудників в місцях проведення. При виявленні збудників, при проведенні лабораторного контролю, заключну дезінфекцію проводять повторно до їх повного знищення.
  4. Дезінфекція автотранспорту– заходи спрямовані на знищення збудників інфекційних хвороб в автотранспорті, який перевозить людей та харчові продукти.

Дезінсекція – комплекс заходів, спрямованих на знищення комах, які можуть бути або є переносниками небезпечних або особливо небезпечних інфекцій за допомогою спеціальних хімічних засобів.

Під дезінсекцією також розуміється процедура знищення будь-яких комах, чиє сусідство з людиною вважається небажаним.

Ми надаємо послуги з проведення дезінсекційних заходів з використанням сучасних високоефективних дезінфектантів, які безпечні для людини.

Дезінсекція повинна проводитись на об’єктах громадського харчування, в підприємствах, діяльність яких пов’язана з виготовленням, зберіганням, переробкою харчових продуктів, в лікувально – профілактичних установах, в школах, дитячих дошкільних закладах, готелях, гуртожитках та інших місцях де не повинні знаходитись комахи.

Дератизація – комплекс заходів щодо знищення гризунів (щурів, мишей, полівок), які є або можуть бути переносниками небезпечних або особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Залежно від мети проведення дератизації, виділяють профілактичну і винищувальну дератизацію.

Профілактична дератизація повинна проводитися на об’єктах громадського харчування, на підприємствах, діяльність яких спрямована на виготовлення, зберігання, переробку, транспортування харчових продуктів, на підприємствах агропромислового комплексу, в гуртожитках, готелях, житлових будинках та інших об’єктах, де можливе перебування гризунів.

Винищувальна дератизація проводиться в місцях де були замічені гризуни.

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
6 241 переглядів