Допомога при усиновленні дитини

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд).

У разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на
кожну дитину.

Для призначення допомоги при усиновленні дитини органові праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

  • заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя – одного з них) , що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
  • копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;
  • копія рішення суду про усиновлення дитини.

У разі смерті дитини до прийняття рішення про призначення допомоги при усиновленні така допомога не виплачується.

Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється у разі:

  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
  • відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;
  • смерті дитини або отримувача допомоги;
  • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • тимчасового влаштування  дитини на повне державне утримання.

Розмір допомоги:

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину  у  розмірі  та в порядку,  що встановлені для виплати допомоги при  народженні першої дитини,  на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Для дітей народжених у 2015 р. допомога призначається у розмірі 41 280 гривень.  Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Для дітей народжених до 2015 р. допомога призначається у розмірі дійсному станом на день народження дитини, що був  встановлений Кабінетом Міністрів України.

Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини:

Особі, яка  усиновила  дитину  віком  старше   трьох   років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням  дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування  святкових  і  неробочих   днів   після   набрання  законної  сили  рішенням  про  усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з  них  на їх розсуд).

Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв’язку  з усиновленням дитини за умови,  якщо заява про надання  відпустки  надійшла  не  пізніше  трьох  місяців з дня набрання законної сили  рішенням про усиновлення дитини.

Відпустка надається за заявою особи, яка усиновила дитину, на підставі  рішення   про   усиновлення   дитини   та   оформляється   наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
5 324 переглядів