Пропозиції в селищну раду по зміні тендерного комітету

 

Голові селищної ради смт.Рудно

Форманчуку І.Б.

 

Рішенням №165 від 09.09.2016 р. прийнятим на позачерговому пленарному засіданні 3 сесії 7 демократичного скликання Рудненської селищної ради вирішено створити тендерний комітет, та затверджено склад даного комітету. В склад комітету ввійшли виключно службові (посадові) особи селищної ради.

Згідно п.1.2. примірного положення «Про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)» (затв. Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.03.2016 № 557): «Тендерний комітет – службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі».

Таким чином, як ми бачимо, чинне законодавство України дає можливість включення в тендерний комітет Замовника не тільки службових (посадових) осіб, а і інших осіб.

Однак, вбачається що селищна рада не має наміру залучати громаду до прийняття важливих рішень, що пов’язані з освоєнням бюджетних коштів та впливають на покращення соціальної інфраструктури селища. Цей факт суперечить вашим заявам про те, що ви завжди запрошуєте людей (громаду) до співпраці, просите їх долучатися до організації робіт та прийняття рішень в селищі.

Відповідно до ст.4 ЗУ «Про місцеве самоврядування в України», принципами місцевого самоврядування є народовладдя і гласність, через це селищна рада має вживати заходів щодо залучення громади до прийняття рішень та постійного забезпечення підвищення довіри громади до влади та її дій.

Окрім того, згідно ч.2.ст.9. ЗУ «Про публічні закупівлі» – «Замовники і учасники процедур закупівель повинні сприяти залученню громадськості до здійснення контролю у сфері закупівель відповідно до законів України “Про громадські об’єднання, “Про звернення громадян” і “Про інформацю”.

Виходячи із вищевикладеного, просимо ініціювати внесення змін в Рішення №165 від 09.09.2016 р., та включити до складу тендерного комітету представників громадськості смт.Рудно, та в їх складі фахівців-експертів по проведенню закупівель, чи виконанню робіт які будуть результатом тендеру.

 

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч»

в Рудненській селищній раді                                                                                 І.І.Балич

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 146 переглядів