Запит від громадської організації по благоустрою

Директору департаменту містобудування ЛМР

Павліву А.П.

пл.Ринок,1, м.Львів, 79000

Голові Сихівської райадміністрації м.Львова

Маруняк І.М.

пр.Червоної Калини, 66, м. Львів, 79049

КОПІЇ:

Голові комісії з питань контролю за ефективністю використання програм розвитку міста та рішень ради

Карбовник А.М.

Голові комісії фінансів та планування бюджету

Самагальському Я.М.

Керівникам депутатських фракцій ЛМР:

Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Народного руху України

Політичної партії “Наша Україна”

Політичної партії “Удар”

Політичної партії “Україна Соборна”

Політичної партії ВО “Батьківщина”

Республіканської Християнської партії

пл.Ринок,1, м.Львів, 79000

________________________

Прокурору прокуратури м.Львова, ст. раднику юстиції

Соболю О.М.

вул.Ак.Богомольця,9, м.Львів, 79000

_________________________

Громадській організації «САМОПОМІЧ»

пл.Міцкевича, 6/7, м.Львів, 79000

ЗАПИТ

Департамент містобудування Львівської міської ради своїми листами №2401-2вих-1574 від 02.09.2014 р. на ім’я ТОВ «Менестрель» (м.Львів,пр.Червоної Калини, 127а), №2401-3вих-2344 від 05.09.2014 р. на ім’я Яремчук К. (м.Львів,пр.Червоної Калини, 115/56), та №2401-3вих-2465 від 22.09.2014 р. на ім’я ФОП Кульчицький В.О. (м.Львів,вул.Коломийська,7/9) проінформували членів нашої громадської організації про те, що навколо торгового центру «Зубра» (пр.Червоної Калини, 109) районною адміністрацією планується облаштування благоустрою, з подальшим демонтажем тимчасових споруд. Тимчасові споруди наших членів попадають в перелік тимчасових споруд, які повинні бути демонтовані у зв’язку з облаштуванням благоустрою. Питання щодо подальшого розміщення тимчасових споруд може бути вирішене після затвердження сесією Львівської міської ради проекту та робіт по влаштуванню благоустрою. Таким чином, на даний час департамент містобудування не має підстав надати висновок про доцільність розташування тимчасових споруд за адресами пр.Червоної Калини, 109-115,121.

Положеннями ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» (далі – Закон) визначено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів. (п.3.ч.1.ст.9 Закону та (п.12.ч.2 ст.10 Закону).

Таким чином, Сихівська райадміністрація та виконавчий комітет Львівської міської ради зобов’язані повідомити всіх зацікавлених осіб про здійснення заходів з благоустрою навколо торгового центру «Зубра».

Даний обов’язок ні Сихівською РА, ні виконкомом ЛМР виконаний не був, оскільки окрім вищевказаних осіб, які отримали такі листи на свої попередньо-подані заяви, більше ніхто з приватних підприємців, що працюють в тимчасових спорудах біля торгового центру «Зубра» за адресами пр.Червоної Калини, 109-115,121, не отримували.

Ч.1. Ст.10 Закону визначає, що до повноважень міських рад належить затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації. (ч.2.ст.23 Закону).

На даний час немає затвердженої місцевої програми та погодженого у встановленому порядку проекту по благоустрою, що зокрема підтверджує Департамент містобудування у своїх листах. Також нічого не відомо про наявність такого проекту та програми в цілому, взагалі. Через це, досить незрозумілою та необґрунтованою є позиція окремого підрозділу ЛМП (департаменту містобудування), який своїми листами повідомляє що тимчасові споруди-малі архітектурні форми будуть демонтовані, тому що відповідно до проекту (якого немає!) благоустрою, ці будівлі не матимуть права там знаходитися. Хоча з точки зору права та здорового глузду спочатку тала б бути програма благоустрою, після неї проект, після того фінансування проекту, і вже при реалізації проекту мав б бути демонтаж (переміщення) тимчасових споруд.

Відповідно до ст.21 Закону – до об’єктів благоустрою також відносяться малі архітектурні форми, зокрема павільйони. Отже, тимчасові споруди, про які департамент містобудування говорить як про такі, що не мають місця і права бути, відповідно до цього ж таки профільного закону, могли б бути залишені на території що буде благо улаштована, при цьому підприємці готові вкласти гроші в реконструкцію своїх тимчасових споруд, щоб привести їх у відповідність до вимог проекту благоустрою.

Ч.3.ст.20 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» регламентує, що «Фінансування місцевих програм з благоустрою населених пунктів проводиться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів».

Відповідно до коду №100203 типової відомчої класифікації видатків бюджету м.Львова на 2014 р. передбачені кошти на поточне утримання об’єктів благоустрою м.Львова. Використання коштів на програми з благоустрою бюджетом міста не передбачені. Отже, незрозумілим є джерело фінансування заходів по благоустрою.

Ми, як громадська організація, яка представляє інтереси фізичних осіб як малих підприємців і як просто членів громади, маємо право внесення в установленому порядку на розгляд органів місцевого самоврядування пропозицій з питань благоустрою, здійснення громадського контролю за дотриманням правил благоустрою (ст.11 Закону), брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою, отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою а також роз’яснення їх змісту (ст.17 Закону), вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території населених пунктів або призводять до її нецільового використання (ст18 Закону).

Даними правами ми бажаємо скористатися, через що вимагаємо, щоб департаментом містобудування ЛМР та Сихівською РА ці права не порушувалися.

Через це, просимо надати нам для відома інформацію та для ознайомлення і опрацювання документи стосовно:

  1. ініціаторів проведення благоустрою території навколо торгового центру «Зубра»;
  2. міської програми благоустрою території навколо торгового центру «Зубра»;
  3. проекту благоустрою території навколо торгового центру «Зубра»;
  4. термінів погодження сесією міської ради проекту благоустрою;
  5. джерела фінансування заходів по благоустрою;
  6. матеріально-технічних ресурсів для здійснення заходів з благоустрою;
  7. термінів реалізації заходів з благоустрою.

Отримана від Вас інформація та підтверджуючі документи дадуть нам також підстави переконатися в добросовісності роботи службовців міської ради та відсутність особистої зацікавленості окремих осіб щодо усунення від підприємницької діяльності членів нашої громадської організації, на території, що межує з торговим центром «Зубра».Про розгляд даного запиту просимо повідомити відповідно до ст. 40 Конституції України, а також Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» негайно, але не пізніше ніж у 15-денний термін, оскільки питання про яке йдеться в даному зверненні не потребує додаткового вивчення.

Додатки в копіях – листи Департаменту містобудування Львівської міської ради:

1. №2401-2вих-1574 від 02.09.2014 р. на ім’я ТОВ «Менестрель» (м.Львів,пр.Червоної Калини, 127а).

2. №2401-3вих-2344 від 05.09.2014 р. на ім’я Яремчук К. (м.Львів,пр.Червоної Калини, 115/56).

3. №2401-3вих-2465 від 22.09.2014 р. на ім’я ФОП Кульчицький  В.О. (м.Львів,вул.Коломийська,7/9).

Голова Правління громадської організації

«Львівська асоціація малого бізнесу»                                            І.М. Кузик

 

avtor Володимир Цілінський
Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Громадські організації »
2 856 переглядів