На підставі ч.6.ст.34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», за наявності у потерпілого відповідно до висновків МСЕК медичних показань для одержання автомобіля Фонд соціального страхування від нещасних випадків компенсує вартість придбання автомобіля з ручним керуванням, запасних частин до нього, пального, а також ремонту і технічного обслуговування та навчання керуванню автомобілем у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 р. №221 «Про забезпечення інвалідів автомобілями вітчизняного виробництва» (зі змінами) інвалід, якому виділяється автомобіль з ручним або звичайним керуванням, за бажанням може одержати автомобіль іншої марки, ніж визначено з цією метою Кабінетом Міністрів України, за умови його відповідності модифікації, визначеній згідно з висновком медико-соціальної експертної комісії, і сплати різниці у вартості обраного автомобіля та марки автомобіля, визначеної Кабінетом Міністрів України. При цьому автомобіль для забезпечення інваліда повинен бути виготовлений підприємством – виконавцем державного замовлення та замовлення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на поставку автомобілів.
Порядк забезпечення інвалідів автомобілями, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999 (далі-Порядок), передбачає, що забезпечення автомобілями інвалідів за місцем реєстрації здійснюється Міністерством соціальної політики Автономної Республіки Крим, відповідними структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій або управліннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява потерпілого, документи, зазначені у пункті 34 цього Порядку, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії (далі – відповідно облМСЕК, ЦМСЕК, КрМСЕК) про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем.
Комісія МСЕК відповідно до переліку медичних показань для забезпечення інвалідів автомобілями визначає потребу в забезпеченні автомобілем і визначає модифікацію автомобіля.
Перелік медичних показань затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.01.1995 року №13, та зареєстровано Міністерством юстиції України 10.02.1995 року за №34/570.
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
3 418 переглядів