Роботодавці зобов’язані повідомляти уповноважений державний орган (підрозділ державної фіскальної служби) про прийом працівника на роботу, відповідно до Постанови КМУ від 17.06.2015 р. «Про порядок повідомлення Державної фіскальної службі і її територіальним органам про прийом працівника на роботу» №413, (далі — Порядок № 413). Підрозділи державної фіскальної служби стверджують, що форма повідомлення подається на працівників, прийнятих з 27.06.2015 р.
Порядок надання повідомлення передбачає три способи подачі:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з п’ятьма особами.
Про можливість подачі повідомлення поштою Порядок № 413 не містить.
Термін подачі – до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Таке повідомлення краще подати за день до укладення трудового договору з працівником. Тобто, наказ про прийом на роботу оформляємо напередодні прийняття працівника на роботу із зазначенням дати прийняття на роботу наступним днем. Варто пам’ятати, що у формі повідомлення необхідно буде вказувати дату і номер наказу, згідно якого прийнято на роботу працівника. Тому також доцільно при укладенні трудового договору з працівником додатково оформляти локальний документ у вигляді наказу або розпорядження.
Складання і подача повідомлення:
Скласти повідомлення може працівник кадрової служби, а підписують — керівник і головний бухгалтер. Подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або ФОП.
Повідомлення направляється в територіальні органи ДФСУ за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідальність за неподання повідомлення:
Штрафна санкція повинна застосовуватися в розмірі 1 мін.з/пл (1378 грн) (абз.5 ч.2 ст. 265 КЗпП), а на посадових осіб — від 510 до 1700 (ч.1 ст 41 КУАП). Однак, існує негласна думка в органах ДФС, що штраф буде застосований в розмірі 30 мін. з/пл за кожного працівника, з посиланням на ч.3 ст. 24 КЗпП:
«Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »2 780 переглядів