Повідомлення про прийняття працівників на роботу

Роботодавці зобов’язані повідомляти уповноважений державний орган (підрозділ державної фіскальної служби) про прийом працівника на роботу, відповідно до Постанови КМУ від 17.06.2015 р. «Про порядок повідомлення Державної фіскальної службі і її територіальним органам про прийом працівника на роботу» №413, (далі — Порядок № 413). Підрозділи державної фіскальної служби стверджують, що форма повідомлення подається на працівників, прийнятих з 27.06.2015 р.

Порядок надання повідомлення передбачає три способи подачі:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з п’ятьма особами.

Про можливість подачі повідомлення поштою Порядок № 413 не містить.

Термін подачі – до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Таке повідомлення краще подати за день до укладення трудового договору з працівником. Тобто, наказ про прийом на роботу оформляємо напередодні прийняття працівника на роботу із зазначенням дати прийняття на роботу наступним днем. Варто пам’ятати, що у формі повідомлення необхідно буде вказувати дату і номер наказу, згідно якого прийнято на роботу працівника. Тому також доцільно при укладенні трудового договору з працівником додатково оформляти локальний документ у вигляді наказу або розпорядження.

Складання і подача повідомлення:

Скласти повідомлення може працівник кадрової служби, а підписують — керівник і головний бухгалтер. Подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або ФОП.

Повідомлення направляється в територіальні органи ДФСУ за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідальність за неподання повідомлення:

Штрафна санкція повинна застосовуватися в розмірі 1 мін.з/пл (1378 грн) (абз.5 ч.2 ст. 265 КЗпП), а на посадових осіб — від 510 до 1700 (ч.1 ст 41 КУАП). Однак, існує негласна думка в органах ДФС, що штраф буде застосований в розмірі 30 мін. з/пл за кожного працівника, з посиланням на ч.3 ст. 24 КЗпП:

«Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
2 681 переглядів