Зміни Податкового кодексу України про трансферне ціноутворення

Верховна Рада ухвалила Закон №1861 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансферного ціноутворення”

Законодавчим актом уточнено окремі норми щодо регулювання трансфертного ціноутворення в Україні шляхом внесення змін та доповнень до Податкового кодексу України.

  1. Законом виключено норми, які застосовують правила трансферного ціноутворення при оподаткуванні податком на додану вартість (калькулятор ндс онлайн для РФ тут);
  2. збільшено з 20 до 50 млн. грн. обсяг контрольованих операцій з одним контрагентом, при досягненні якого платники податків зобов’язані подавати звіт про такі контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику;
  3. законодавчо закріплено необхідність визначення переліку товарів, які мають біржове котирування Кабінетом Міністрів України.

Законом визначено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 – 39.2.1.3 і 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 цього пункту Податкового кодексу, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Документом встановлено, що податковий контроль за встановленням відповідності умов контрольованих операцій принципу “витягнутої руки” здійснюється шляхом моніторингу контрольованих операцій та проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій”.

Законодавчим актом уточнено порядок взаємодії територіальних органів з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у разі якщо такий територіальний орган виявив факти проведення платником контрольованих операцій, звіт про які не подано.

Змінами до Податкового кодексу зменшено штраф за недекларування контрольованих операцій – з п’яти до одного відсотка суми незадекларованих у звіті контрольованих операцій та внесено технічну правку щодо визначення рівня рентабельності контрольованих операцій в умовах трансферного ціноутворення, визначення звичайної ціни тощо.

Законом також передбачено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
2 447 переглядів
1 комментарий

Comments are closed.