Звернення міському голові Львова від громадської організації по недобросовісності та упередженості міських урядовців

Вих.№15/12
Від 23.12.2014 р.

 

Міському голові Львова

Садовому А.І.

Директору департаменту містобудування ЛМР

Павліву А.П.

Директору департаменту економічної політики ЛМР

Кулинич І.В.

пл.Ринок,1, м.Львів, 79000

 

ЗВЕРНЕННЯ

Панове!

 

Вам відомо, що біля торгового центру «Зубра» (пр.Червоної Калини, 109) Сихівською районною адміністрацією планується облаштування благоустрою, з подальшим демонтажем тимчасових споруд.

Положеннями ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» (далі – Закон) визначено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів. (п.3.ч.1.ст.9 Закону та (п.12.ч.2 ст.10 Закону).

Таким чином, Сихівська райадміністрація та виконавчий комітет Львівської міської ради зобов’язані повідомити всіх зацікавлених осіб про здійснення заходів з благоустрою біля торгового центру «Зубра».

Даний обов’язок ні Сихівською райадміністрацією, ні виконавчим комітетом міської ради станом на 23.12.2014 р. виконаний не був, оскільки окрім декількох осіб-підприємців, які отримали листи-відмови на свої попередньо-подані заяви про продовження договорів оренди землі під МАФи, більше ніхто з приватних підприємців, що працюють в тимчасових спорудах біля торгового центру «Зубра» за адресами пр.Червоної Калини, 105, 107, 109-115, 121, ніяких повідомлень не отримували.

Виконавчі органи міської ради провели зустріч з мешканцями прилеглих до торгового центру «Зубра» будинків, на якій було презентовано графічні матеріали запланованого благоустрою. Підприємців що працюють на цій території, на зустріч запрошено не було, їхнє право взяти участь у зустрічі та висловити свою позицію було проігноровано, хоча перед цим в усному порядку в Сихівській адміністрації нас запевняли, що ми будемо запрошені на такі заходи.

Ч.1. Ст.10 Закону визначає, що до повноважень міських рад належить затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації. (ч.2.ст.23 Закону).

На даний час немає затвердженої місцевої програми та погодженого у встановленому порядку проекту по благоустрою, що зокрема підтверджує Департамент містобудування у своїх листах. Також нічого не відомо про наявність такого проекту та програми в цілому, взагалі. Через це, досить незрозумілою та необґрунтованою є позиція департаменту містобудування ЛМР, який своїми листами повідомляє, що тимчасові споруди-малі архітектурні форми будуть демонтовані. Тому що відповідно до проекту (якого немає!) благоустрою, ці будівлі не матимуть права там знаходитися.

Конфліктна ситуація склалася також із запланованим будівництвом торгового центру на проспекті Червоної Калини, 109, де міська влада, під приводом «протесту мешканців», скасувала свої ж законні дозволи на початок будівельних робіт. На даний момент справа перебуває в суді. При цьому як Вам також відомо, суд 1-ї інстанції виніс рішення саме на користь підприємця, якому дозволи були скачовані.

Прикладом вибірковості та упередженості вважаємо є також рішення міської влади щодо тимчасової споруди ПП «Макрус Вест» на пр.Червоної Калини, 109. Так, голова Сихівської райадміністрації Маруняк І. листом за вих.№34-2123 від 17.10.2014 р. повідомляє, що тимчасова споруда ПП «Макрус Вест» на пр.Червоної Калини, 109 вже не увійшла (зокрема на 2014 рік) до Комплексної схеми тимчасових споруд у м.Львові, згідно ухвали ЛМР від 20.03.2014 р. №3190. Своїм листом голова райадміністрації додатково підкреслює, що тільки тимчасова споруда ПП «Макрус Вест» не увійшла до Комплексної схеми тимчасових споруд у м.Львові.

Аналіз ухвали №3190 також показав, що в Додатку №6 «Перелік тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова» не має ПП «Макрус Вест» на просп. Червоної Калини, 109. Так, під №245 даного переліку вказується: «ПП «Макрус Вест» просп. Червоної Калини, 109 площею 56 м», однак, дане підприємство має 2 тимчасові споруди однаковою площею за однією адресою.

Отже, очевидним є факт вибірковості, при визначенні тимчасових споруд які мають право працювати, тобто внесені в Комплексну схему тимчасових споруд у м.Львові ухвалою ЛМР від 20.03.2014 р. №3190, і усуненні інших тимчасових споруд, а по факту – підприємців які здійснюють в них господарську діяльність, та зокрема ПП «Макрус Вест» з конкретно-визначеної території міста – біля торгового центру «Зубра». Ця вибірковість на нашу думку пояснюється або службовою недбалістю, або недобросовісним умислом. Третьої причини не вбачається, оскільки про благоустрій біля торгового центру Зубра в час прийняття ухвали №3190 не йшлося.

Відсутність повної інформації та підтверджуючих проведення благоустрою документів дає підстави вважати роботу службовців міської ради недобросовісною та наявність особистої зацікавленості окремих осіб з кола службовців мерії, спрямованої на усунення кількох десятків підприємців з території, що межує з торговим центром «Зубра» і запланованою кінцевою зупинкою трамваю на Сихів.

 

Ми, підприємці, як зацікавлені особи і представники громади міста, маємо право внесення в установленому порядку на розгляд органів місцевого самоврядування пропозицій з питань благоустрою, здійснення громадського контролю за дотриманням правил благоустрою (ст.11 Закону), брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою, отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою а також роз’яснення їх змісту (ст.17 Закону), вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території населених пунктів або призводять до її нецільового використання (ст18 Закону).

Даними правами, незважаючи на систематичний опір чиновників ЛМР, ми бажаємо скористатися. Тому просимо Вас як представників громади детальніше вивчити питання що висловлене в даному зверненні, втрутитися в вирішення описаної ситуації і не допустити на Сихові рейдерського захоплення землі під благородними і милозвучними приводами «впорядкування», «бажання/протести мешканців», «проведення благоустрою» і тому подібних.

 

Відповідно до ч.1.ст.20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», відповідь на наше звернення просимо надати у 5-денний термін з моменту його отримання.

 

Голова Правління громадської організації

«Львівська асоціація малого бізнесу»                                                            І.М. Кузик

 

avtor Володимир Цілінський
Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
1 965 переглядів