Купівля нерухомості

Добрий день. При купівлі котеджу зіткнувся з такою ситуацією: котедж зараз будується, і в Попередньому Договорі вказано, що оплата здійснюється трьома рівними частинами (за кожен етап будівництва), при чому остання частина виплачується перед початком внутрішніх робіт (до завершення будівництва та продажу). Відповідно до моменту підписання Основного Договору вся сума вартості обєкта продажу буде вже сплачена.
ПИТАННЯ: Як правильно має бути прописано в Основному договорі купівлі-продажу, купівля обєкта продажу, якщо сума вже була сплачена до того в повному обсязі? (Оскільки в типових договорах остання частина сплачується в момент складання Основного договору)

Відповідь юриста:

Доброго дня. Порядок оплати купівлі-продажу об’єкта по основному договору повинен бути описаний в попередньому договорі. Як варіант, платежі за попереднім договором формально можуть бути не оплатою за купівлю об’єкта, а забезпечувальним платежем (забезпечення виконання покупцем його зобов’язань), який продавець повинен повернути після підписання основного договору, а покупець повністю оплачує вартість об’єкта по основному договору або ж сторони проводять зарахування зустрічних вимог на підставі двостороннього акта про зарахування зустрічних однорідних вимог (тобто повертати і знову вносити кошти не потрібно). Якщо ж порядок оплати об’єкта по основному договору не описано в попередньому договорі, то, не ознайомившись з текстом попереднього договору, важко однозначно сказати що і як повинно бути написано в основному договорі, оскільки платежі за попереднім договором можуть мати різну природу.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
1 698 переглядів