які факти мають значення для вирішення справи?

Звернулась до видавництва з позовом в якому просила стягнути з нього авторську винагороду та відшкодувати заподіяну моральну шкоду. В позові вказала,що у виданому диску дипломні, курсові роботи і реферати. Без відома була ще вміщена написана дипломна робота. Як доказ була представлена дискета із записом роботи. пізніше було встановлено, що запис роботи на дискету був зроблений за рік до випуску у продаж згаданого диску. Копію дискети із записом дипломної роботи на вимогу ВНЗ, у якому навчалась, додала до самої дипломної роботи.

Відповідь юриста:

Доброго дня. Вам потрібно довести своє авторство вказаної дипломної роботи. Наявність дискети, на яку дипломну роботу було записано раніше, ніж вийшов диск у продаж, – вже добре, але незрозуміло яким чином було встановлено час, коли робота (тобто файл) була записана на дискету? Проводилась експертиза?
Окрім того, було б добре отримати підтвердження від ВНЗ, у якому Ви навчались, про те, що саме Ви написали дану дипломну роботу в конкретний час, а також копію самої роботи. Якщо ВНЗ відмовиться надавати потрібну інформацію на Ваш запит, то просіть суд витребувати необхідні докази. Таким чином, Вам потрібно довести факт навчання у ВНЗ (копія трудової книжки або довідка з ВНЗ, диплом) та факт написання Вами цієї дипломної роботи (довідка з ВНЗ і копія дипломної роботи).
Довідка з ВНЗ приблизно наступного змісту: Марія навчалась у ВНЗ з 2000р. по 2005р. на факультеті … за спеціальністю …, в червні 2005р. (бажано вказати конкретну дату) Марія захистила дипломну роботу “…”, копія додається.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
2 285 переглядів