П1дскаж1ть будь-ласка, який про цент в1д зарплати мен1 мають нарахувати на оплату л1карняних якщо я працюю на держ. робот1 з 2009 року, в 2011 п1шла у дикрет,вийшла з дикрету в 2014 роц1.Пропрацювала 5 м1сяц1в у звязку з побутовою трамвою п1 шла на л1карнян1.У мене 2 д1тей -3х ,12и рок1в.Мен1 35рок1в
Відповідь юриста:
Доброго дня. З 1 січня 2015 року внесено зміни до порядку розрахунку лікарняних. Залежно від дати настання страхового випадку (у Вашому випадку – дата отримання травми) потрібно використовувати ту методику розрахунку лікарняних, яка діяла на момент настання страхового випадку, тобто до 31.12.2014р. – порядок один, а з 01.01.2015р. – вже інший. Якщо страховий випадок стався у 2015 році, то розмір лікарняних визначається за формулою: Л = З.П.с.д. * Кс.с. * Кд.л., де З.П.с.д. – середньоденна заробітна плата; Кс.с. – коефіцієнт страхового стажу робітника; Кд.н. – кількість робочих днів лікарняного згідно із листком непрацездатності, виданим у встановленому порядку. При цьому середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення заробітної плати, нарахованої в розрахунковому періоді (в основному 6 місяців), на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді. Коефіцієнт страхового стажу залежить від розміру страхового стажу та становить:
– 50% — застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
– 60% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;
– 70% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
– 100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;
– 100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, віднесеним до 1–4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів».
3 127 переглядів