Відкриття закладу громадського харчування потребує багато зусиль: розробка концепції, складання бізнес-плану, вибір приміщення, підбір персоналу та ряд інших клопотів. Проте, найважливішим у цій справі є виготовлення документації та отримання дозволів.
Відповідно до п. 1.6 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. (в редакції від 30.06.2015 р.) відкриття закладу (підприємства) ресторанного господарства узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.
Зокрема, необхідними є такі документи:
- Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, чи СПД.
- Договір оренди приміщення (документи про право власності на приміщення).
- Реєстрація потужностей виробництва в держспоживслужбі.
- Ліцензія на продаж тютюнових виробів та алкоголю.
- Документ про погодження розміщення вивіски (зовнішньої реклами).
- Документ про проходження перевірки та відбиток перевірочного тавра на засобах вимірювальної техніки.
- Документ про реєстрацію касового апарату.
- Медичні книжки працівників.
- Санітарні правила, Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, санітарний журнал, журнали реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці та реєстрації інструктажів з питань охорони праці.
- Санітарний паспорт на автотранспорт, якщо перевезення продукції буде здійснюватися власним транспортом.
- Документи виробника (постачальника) на продовольчі товари та обладнання.
- Договір про вивезення сміття та утилізацію люмінісцентних ламп.
- Технологічні та калькуляційні карти.
- Декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, а для суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику – позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення (оцінка протипожежного стану). Декларація не подається: 1) на використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду; 2) орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на цей об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано власником; 3) на використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Необхідним є також формування документів для куточку споживача, серед яких: інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу; Книга відгуків та пропозицій; адреси та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.
Також, наявними повинні бути Правила № 219, Порядок № 833, Закон України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII, санітарні норми, ветеринарні документи, правила продажу окремих видів товарів.
avtor: Solomia Vandyo
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »15 659 переглядів