На сьогоднішній день досить велика кількість сімейних пар в України складається з представників різних держав. Так, громадянка України може вийти заміж за іноземця і навпаки — українець досить часто одружується з підданою іншої країни. Статистика невблаганна — вона підтверджує, що кожного року досить велика кількість шлюбів розпадається. Звісно, розлучення приносить велику біль кожній людині та цей процес пов’язаний з необхідністю дотримуватися певних юридичних формальностей та правил.
Розірвання шлюбу в тому випадку, коли один з подружніх партнерів є іноземцем має багато спільного зі шлюборозлучним процесом між двома громадянами України. Втім, в даній ситуації існують також певні юридичні тонкощі та відмінності. Детально ознайомитися з правилами та юридичними вимогами відносно особливостей розлучення з іноземцем можна, перейшовши за посиланням https://yurdopomoga.com.ua/uk/simeine/242-rozluchennia-z-inozemtsem-v-ukraini. На даній сторінці представлена вичерпна інформація відносно правового врегулювання особливостей та відмінностей розірвання шлюбу з представником іншої держави.
Як можна розлучитися з іноземцем?
На сьогоднішній день, більшість сімейних пар, в котрих один з партнерів є громадянином України, а інший зареєстрований в другій країні світу, приймають рішення розлучатися саме в Україні. Таке рішення обґрунтоване вартістю та складністю процесу розірвання шлюбу. Законодавство України побудоване таким чином, щоб максимально спростити процедуру розірвання шлюбу, а також, в порівнянні з іншими країнами, в Україні вартість даної послуги більш доступна.
На сьогоднішній день існує декілька законних варіантів, як максимально швидко та з мінімальними витратами розірвати шлюб між іноземцем та громадянином України. Зважаючи на особливості кожної окремо взятої ситуації, слід обирати максимально підходящий варіант швидкого розлучення. В Україні розлучитися з іноземцем можна декількома способами:
-
Звернутися до РАГСу, подати необхідні документи та написати заяву. У випадку, коли подружжя не має спільних дітей — це найбільш простий спосіб розлучитися.
-
Розлучення через суд — обравши такий спосіб розірвання шлюбу, слід бути готовому до більш складної та вартісної процедури. Звернення до суду з приводу розлучення вважається необхідним, коли пара має дітей або один зі шлюбних партнерів проти розірвання шлюбу та прагне зберегти сім’ю.
-
Існує можливість визнання одного з подружніх партнерів недієздатним, ув’язненим на більш, ніж три роки, або безвісти зниклим. В такому разі, чинним законодавством України передбачена можливість розірвання шлюбу через РАГС за відсутності однієї зі сторін подружжя.
1 053 переглядів