Де можна безкоштовно ловити рибу

Любительське і спортивне рибальство на водоймах загального користування в межах дозволеного добового вилучення (3 кг) здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів.

Для створення сприятливих умов любительського рибальства та надання відповідних послуг рибалкам-любителям на ізольованих водоймах місцевого значення або ділянках таких водойм можуть створюватись в установленому законодавством порядку культурні рибні господарства (КРГ). Режим любительського рибальства в КРГ встановлюється користувачами цих господарств. Розмір плати за лов риби в КРГ встановлюється користувачами цих господарств.

Водойми можна надавати в установленому законодавством порядку громадським організаціям для здійснення любительського рибальства на договірних засадах. Громадські організації, що об’єднують громадян, які займаються любительським рибальством, діють на підставі своїх статутів (положень), цих Правил рибальства і у відповідності до законодавства України.

Платне любительське рибальство може запроваджуватись на орендованих для риборозведення ставках. Умови здійснення такого рибальства та розмір плати за лов риби встановлюються користувачами (орендарями) цих господарств.

Крім того, платне любительське рибальство може впроваджуватись в спеціальних товарних рибних господарствах.

Право безплатного рибальства на водоймах, де впроваджене платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):

– інвалідам I та II груп;

– учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій;

– дітям до 16 років.

Любительський лов риби дозволяється:

– на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку, та спінінгом.

– на водоймах, на яких впроваджене платне рибальство: членам громадських об’єднань за їх членськими квитками з берега або з човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше десяти на рибалку і спінінгом, іншим особам – забороняється;

Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

 

http://darg.gov.ua

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 864 переглядів