Депутатське звернення про перейменування смт.Рудне

РУДНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

79493, смт. Рудно, вул. _______

депутат Цілінський Володимир Борисович

конт.тел.067-373-75-83

_____________________________________________________________________

Вих. №2

від 15.07.2019 р.

Голові Рудненської селищної ради Форманчуку І.

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Історичною назвою нашого селища є назва «Рудно». Після приєднання території нинішньої Львівської області до складу Української РСР в 1939 році, в процесі радянизації, селище отримало назву «Рудне». Така назва була закріплена в офіційному довіднику «Українська РСР: Адміністративно-територіальний поділ», опублікованому в 1947 році, та продовжує використовуватися в офіційному обліку й до сьогодні.

 

Разом з тим, у офіційних документах, а також у повсякденному вжитку мешканців селища переважно застосовується назва «Рудно».

 

Активні представники громади постійно висловлюються за перейменування селища, у зв’язку з необхідністю виправлення помилки, та повернення населеному пункту історичної назви. Це питання також неодноразово обговорювалося на пленарних засіданнях Рудненської селищної ради, та знайшло підтримку серед депутатського корпусу.

 

Згідно ст.5. та ст.8 ЗУ «Про географічні назви» – перейменування географічних об’єктів здійснюється у випадку необхідності повернення окремим географічним об’єктам їхніх історичних назв. Перейменування географічних об’єктів здійснюється з урахуванням думки більшості населення, яке проживає на території, де розташовані ці об’єкти. Пропозиції щодо найменування та перейменування географічного об’єкта з необхідним обґрунтуванням, картографічними матеріалами, розрахунками та кошторисами витрат, пов’язаних з таким перейменуванням, у межах, визначених законом, можуть вносити органи влади, підприємства, установи, організації та громадяни України.

 

Враховуючи вищевикладене, ПРОШУ:

  1. Створити робочу групу по організації роботи по поверненню селищу історичної назви «Рудно».
  2. Організувати громадські слухання по перейменуванню селища.
  3. Винести погодження питання перейменування на розгляд на пленарному засіданні Рудненської селищної ради.
  4. Скерувати документи на погодження до Львівської обласної ради з подальшим поданням на затвердження в Верховну Раду України.

 

Депутат Рудненської селищної ради                         В.Б.Цілінський

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 112 переглядів