Реєстрація дитини в Польщі

Незалежно від громадянства батьків, кожна народжена в Польщі дитина повинна бути зареєстрована в Управлінні цивільного стану. Інофрмацію про народження дитини потрібно надати до Управління цивільного стану відповідно до місцем народження дитини упродовж 14 днів від дня народження. У разі, якщо дитина народилася у пологовому будинку, інформацію, а також медичну довідку про народження дитини до Управлінні цивільного стану надає в обов’язковуму порядку адміністрація пологового будинку.

Документи, необхідні для виготовлення свідоцтва про народження дитини:

  1. письмова інформація про народження дитини, видане лікарем, акушеркою або закладом охорони здоров’я;
  2. витяг зі свідоцтва про шлюб, якщо батьки дитини є подружжям;
  3. витяг зі свідоцтва про народження, витяг свідоцтва про шлюб з приміткою про розлучення, витяг свідоцтва про смерть одного з подружжя – якщо мама відповідно є: неодруженою, розлученою чи вдовою.

Після народження дитини батьки обирають для дитини ім’я/імена (максимально два). Якщо при оформленні свідоцтва про народження батьки не обрали імені, керівник Управління цивільного стану вписує у свідоцтво народження дитини одне з імен, які найчастіше використовуються в країні. Батьки можуть – протягом 6 місяців від дати отримання свідоцтва про народження – звернутися до керівника Управління із заявою про зміну імені дитини вписаного до свідоцтва в моменті його оформлення, сплативши також гербовий збір у сумі 11 злотих.

Якщо дитина матиме інше громадянство ніж польське, свідоцтво про народження є важливим документом, потрібним при легалізації перебування дитини в Польщі (наприклад, при клопотанні про дозвіл на тимчасове перебування для).

Після оформлення свідоцтва про народження дитини, батьки можуть отримати витяг свідоцтва про народження дитини.

У випаду якщо справа стосується дитини, народженої поза шлюбом і щод дитини не наступить визнання батьківства, у місці прізвища батька вписується прізвище матері дитини, яке вона носила під час народження дитини, натомість у полі ім’я батька вписується ім’я відповідне до заяви, яку подала мати дитини. Якщо біологічний батько визнав батьківство, то дитина носить прізвище вказана обома батьками відповідно до поданої ними заяви. Це може це бути прізвище матері чи батька або прізвище,  що складається з прізвищ обох батьків.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 564 переглядів