Що робити якщо автомобілем на дипломатичних номерах керує особа, яка є під впливом алкоголю або наркотиків

Керування транспортним засобом під впливом алкоголю, наркотиків або ліків, незважаючи на обставини та особу водія, однозначно є правопорушенням.

При наявності підстав вважати, що керує автомобілем особа, яка перебуває під впливом алкоголю, наркотиків або ліків, поліція уповноважена вимагати зупинки транспортного засобу з дипломатичними номерними знаками та під керуванням осіб, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами.

Порядок дій працівників Поліції у разі виявлення випадку керування під впливом алкоголю, наркотиків або ліків визначений розділом X «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі»

Якщо особа, яка має дипломатичний імунітет, керує транспортним засобом у стані сп’яніння, їй пропонується припинити керування. Огляд на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я проводиться у разі її згоди. У цьому випадку поліцейський повідомляє чергового відповідного підрозділу патрульної поліції. У таких випадках рекомендується запрошувати на місце виявлення правопорушення представника дипломатичного представництва, при якому вказана особа акредитована.

При відмові від проходження медичного огляду і спробах продовжити керування транспортним засобом особою, яка має дипломатичний імунітет, подальший рух цього автомобіля не допускається, у зв’язку з чим у присутності двох свідків складається рапорт із зазначенням вичерпних відомостей про цю особу. У рапорті обов’язково вказується, що зазначена особа керувала транспортним засобом у стані сп’яніння (указуються ознаки сп’яніння), відмовилася на прохання поліцейських вийти з автомобіля, пояснити свою поведінку і пройти медичний огляд. Після складення рапорту забороняється вживати будь-яких заходів щодо затримання цієї особи або інші примусові дії. Цій особі пропонується скористатися послугами таксі або попутного транспорту, надається можливість викликати по телефону інший автомобіль або водія. Про факт затримання автомобіля під керуванням особи, яка має дипломатичний імунітет, негайно інформуються черговий відповідного підрозділу патрульної поліції і Департамент патрульної поліції. До рапорту додаються пояснення свідків.

Відповідні кроки поліції щодо усіх без виключення водіїв підвищують загальний рівень безпеки учасників дорожнього руху, у зв’язку чим необхідною є належна співпраця та розуміння відповідних вимог.

Інцидент щодо керування транспортним засобом особою, яка користується дипломатичними привілеями та імунітетами, під впливом алкоголю, наркотиків або ліків у кожному випадку доводиться до відома Міністерства закордонних справ України, про що особа, яка має дипломатичний імунітет, попереджається на місці вчинення адміністративного правопорушення.

У разі отримання відповідного повідомлення МЗС України інформує щодо інциденту керівника відповідної місії та залишає за собою право вживати щодо порушника заходів впливу.

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 302 переглядів