Що робити, якщо прийшла перевірка з Державної інспекції з охорони праці

 1.    Дати вказівку секретареві (охоронцеві) отримати від інспекторів всю інформацію про них. Уважно вивчити та проаналізувати отриману інформацію.
  1. Дати вказівку секретареві (охоронцеві) супроводжувати перевіряючих, які:
а) пред’явили:
– службові посвідчення;
–  направлення на перевірку;
Підстава: п. 4 Порядку проведення перевірки, а також абз. 2 ч. 5 ст. 7 Закону N 877.
б) є посадовими особами Держпраці (ТДІП):
– головними державними інспекторами України з питань праці або їх заступниками;
інспекторами праці.
3. Іти на переговори разом із юристом підприємства, взявши з собою аркуші з переписаними відомостями про перевіряючих.
4. Попросити у перевіряючих пред’явити службові посвідчення та порівняти їх дані з тими, які були надані службою охорони.
5. З’ясувати П. І. Б., посаду, звання безпосереднього начальника перевіряючих та його службовий телефон.
6. Фактично пересвідчитися в тому, що перевіряючі дійсно уповноважені на проведення перевірки. Для цього вимагати у тих, що прийшли, підтверджуючі документи і/або зателефонувати їх безпосередньому начальнику.
  1. З’ясувати у перевіряючих мету їх візиту та мотив (підстави) для перевірки. При перевірці органами Держпраці слідувати нижченаведеному алгоритму дій:
Якщо перевірка планова – зателефонувати до територіальної державної інспекції праці та з’ясувати, чи включено підприємство до графіка перевірок підприємств, затвердженого начальником ТДІП, та чи направляли до Вас перевіряючих.
Увага! Суб’єкт господарювання має право не допускати посадову особу Держпраці до здійснення планової перевірки в разі неодержання повідомлення про її здійснення.
Якщо перевірка позапланова – уточнити підставу для її здійснення.
8. По можливості взяти в руки (зібрати) письмові документи, підтверджуючі повноваження перевіряючих на проведення перевірки, і, залишивши юриста з відвідувачами, вийти із зазначеними документами з кімнати переговорів.
  1. По можливості зняти ксерокопію письмових документів, підтверджуючих повноваження перевіряючих на проведення перевірки. Повернути такі документи після виконання п. 12 цієї Інструкції.
Право ксерокопіювати пред’явлені документи законодавством прямо не встановлено, однак подібні дії не заборонені. На практиці ж зустрічалися випадки фальсифікації різних документів з метою перевірки підприємства “під замовлення”. Запобігти неправомірним діям таких перевіряючих дозволяло подання скарги до відділу по боротьбі з корупцією з додатком ксерокопії підробних документів.
10. Взяти перерву для детального вивчення всього пред’явленого та написаного.
11. Ухвалити рішення про допущення або недопущення працівників перевіряючого органу до проведення перевірки.
Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
5 718 переглядів