Скарга про засипання озера сміттям

Селищному голові смт.Брюховичі

79491, смт Брюховичі, вул.Ясна, 1

 

Державній екологічній інспекції в Львівській області

79000, м.Львів, вулиця Стрийська, 98

Управління екології та благоустрою ЛМР

79000,м.Львів. пл.Ринок, 1

 

Прокуратурі Шевченківського району м. Львова

79058, м.Львів, вул.Липинського, 11

 Департамент удержавної   архітектурно-будівельної інспекції у Львівській   області

79008, м. Львів, вул. Генерала Чупринки,71

Від ініціативної групи

мешканців вулиць Озерна та Садова в смт.Брюховичі

СКАРГА

на неправомірні дії осіб, що ведуть будівельні роботи по вул.Очеретяній

 В смт.Брюховичі по вул.Очеретяній ведуться будівельні роботи по спорудженню житлових будинків.

На скільки нам стало відомо, ці роботи проводить Приватне Підприємство “Корпорація “Синтеком” (код ЄДРПОУ 30727930, юридична адреса: 82400, м.Стрий, вул. Грабовецька, буд. 5Б,  керівник – Дучаковський Іван Степанович).

Паралельно вул.Очеретяній, в кінці домоволодінь та земельних ділянок знаходиться водойма – озеро, яке є частиною каскаду озер смт.Брюховичі.  Це озеро також межує з вулицями Садова та Фруктова (бічна).

В процесі ведення будівельних робіт забудовник почав засипати грунтом та будівельним сміттям вищевказане озеро. Дозволів на такі потиправні дії забудовник немає.

Протиправні дії забудовника пов’язані з знищенням озера порушують ряд правовстановлюючих норм:

  • забудовник самовільно та незаконно збільшує ділянку для будівництва;
  • порушує ст. 88 Водного Кодексу України – забудовувати землю в межах 25 метрів від лінії озера заборонено;
  • ст.89 Водного Кодексу України – у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Окрім іншого, протиправні дії забудовника можуть призвести до порушення природнього балансу, що буде першопричиною екологічної катастрофи, завдати шкоди як природньому середовищу, так і шкоду мешканцям вул.Очеретяна, Садова, Фруктова (бічна):

  • засипання цього озера призведе до знищення інших озер, які пов’язані між собою, оскільки вода з нього живить інші озера;
  • вода в озері не буде протічною, а буде застоюватися, що призведе до виникнення неприємних запахів, розвитку інфекцій, що може завдати шкоди життя та здоров’ю людей та тварин, особливо в жарку пору року, коли на вулицях підвищена температура;
  • вода з озера затопить домоволодіння (городи, подвір’я, будинки) що межують з озером, тим самим завдасть матеріальної та моральної шкоди мешканцям.

Ст.50 Конституції України чітко гарантує, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Таким чином, окрім іншого, забудовник порушує наші права на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

В процесі з’ясування правомірності знищення озера, нам стало також відомо, що забудовник також немає належних документів необхідних для ведення будівельних робіт.

Просимо вжити заходів, щодо припинення протиправних дій ПП “Корпорація “Синтеком”, чи інших осіб, що ведуть будівельні роботи по вул.Очеретяній в смт. Брюховичі по нищенню озера, перевірити правомірність ведення будівельних робіт, притягнути винних осіб до відповідальності.

Про вжиті заходи просимо повідомити нас письмово за адресою:

______________________________, контактна особа ____________________, тел. ________

 

14.08.2015 р.                                                            _____________________________

 

 

 

avtor Володимир Цілінський
Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 124 переглядів