Запит в Держпродспоживслужбу по реєстрації потужностей

В.о. начальника Держпродспоживслужби  в м.Львові

Дибі А.Ю.

Цілінського В.Б.

Адреса для листування:

79066, м.Львів, вул.Б.І.Антонича, 00/00

ЗАПИТ

Інформаційним листом №138 від 30.06.2016 р. Управління Держпродспоживслужби в м.Львові сповістило суб’єктів господарювання – операторів ринку харчових продуктів про необхідність реєстрації потужностей. (копію листа№138 від 30.06.2016 р. додаю).

Відповідно до ч.1. ст. 23. ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»: «Оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження для початку роботи закладу отримують експлуатаційний дозвіл».

 

  • експлуатаційний дозвіл – документ дозвільного характеру, який видається компетентним органом операторові ринку харчових продуктів на підставі результатів перевірки відповідності його потужностей вимогам санітарних заходів та дає змогу оператору ринку провадити господарську діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження.
  •  продукт тваринного походження – молоко, м’ясо, риба, молюски і ракоподібні, у тому числі свіжі, охолоджені або заморожені, яйця, мед, їх похідні та інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною.

Відповідно до ч.2. ст. 23. ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»: «Експлуатаційний дозвіл не потрібний  операторам ринку, які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом ( або: транспортуванням, зберіганням, продажем) харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною. Також цей обов’язок не поширюється:

  • на заклади громадського харчування;
  • на потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
  • на заклади роздрібної торгівлі».

Згідно п.1.3. «Порядку проведення державної реєстрації потужностей…» від 10.02.2016 р. № 39: «Оператор ринку харчових продуктів, який провадить діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язаний подати до територіального компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів».
Відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації», прошу надати мені в 5-денний термін наступну інформацію:

 

1.якщо заклад громадського харчування (тобто ресторанного господарства) використовує в своїй діяльності продукти тваринного походження, що не можуть зберігатися при температурі вище 10°C, то таким закладам громадського харчування необхідно:

  • отримати експлуатаційний дозвіл?

чи

  • здійснювати реєстрацію потужностей?

 

2.якщо заклад громадського харчування (тобто ресторанного господарства) використовує в своїй діяльності продукти тваринного походження (що не можуть зберігатися при температурі вище 10°C), та в попередні роки отримав експлуатаційний дозвіл, то таким закладам громадського харчування необхідно додатково здійснювати реєстрацію потужностей?

Додаток: копія листа Держпродспоживслужби №138 від 30.06.2016 р.

З повагою,                                          В.Б.Цілінський

02.08.2016 р.

 

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП » Державна реєстрація »
2 050 переглядів