Перелік необхідних документів для відкриття закладу громадського харчування в 2017 р.

Відкриття закладу громадського харчування потребує багато зусиль: розробка концепції, складання бізнес-плану, вибір приміщення, підбір персоналу та ряд інших клопотів. Проте, найважливішим у цій справі є виготовлення документації та отримання дозволів.

Відповідно до п. 1.6 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. (в редакції від 30.06.2015 р.) відкриття закладу (підприємства) ресторанного господарства узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.

Зокрема, необхідними є такі документи:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, чи СПД.
 2. Договір оренди приміщення (документи про право власності на приміщення).
 3. Реєстрація потужностей виробництва в держспоживслужбі.
 4. Ліцензія на продаж тютюнових виробів та алкоголю.
 5. Документ про погодження розміщення вивіски (зовнішньої реклами).
 6. Документ про проходження перевірки та відбиток перевірочного тавра на засобах вимірювальної техніки.
 7. Документ про реєстрацію касового апарату.
 8. Медичні книжки працівників.
 9. Санітарні правила, Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, санітарний журнал, журнали реєстрації вступного інструктажу  з  питань охорони праці та реєстрації інструктажів з питань охорони праці.
 10. Санітарний паспорт на автотранспорт, якщо перевезення продукції буде здійснюватися власним транспортом.
 11. Документи виробника (постачальника) на продовольчі товари та обладнання.
 12. Договір про вивезення сміття та утилізацію люмінісцентних ламп.
 13. Технологічні та калькуляційні карти.
 14. Декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, а для суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику – позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення (оцінка протипожежного стану). Декларація не подається: 1) на використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду; 2) орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на цей об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано власником; 3) на використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Необхідним є також формування документів для куточку споживача, серед яких: інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу; Книга відгуків та пропозицій; адреси та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.

Також, наявними повинні бути  Правила № 219, Порядок № 833, Закон України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII, санітарні норми, ветеринарні документи, правила продажу окремих видів товарів.

avtor: Solomia Vandyo

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
15 506 переглядів