Перевезення харчових продуктів необхідно здійснювати спеціалізованим транспортом, обладнаним згідно з вимогами санітарних правил і нормативів.
Автотранспорт для перевезення харчових продуктів повинен мати санітарний паспорт та спеціальне маркування (“хліб”, “молоко”, “риба” тощо).
Санітарний паспорт автомобіля – це документ, що засвідчує відповідність автотранспортного засобу вимогам санітарного законодавства України (на момент його видачі) і дає право протягом встановленого терміну на перевезення харчових продуктів при умові дотримання періодичності санітарної обробки та вимог чинного санітарного законодавства.
Довідка про санітарну обробку автомобіля – це документ, який додається до санітарного паспорту автомобіля та підтверджує проведення санітарної обробки (миття та дезінфекції) автотранспортного засобу.
Видача санітарного паспорту та довідки про санітарну обробку автомобіля проводиться безкоштовно.
Вантажний відсік повинен мати гігієнічне покриття, яке дозволяє проводити його вологе прибирання із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів.
Водії (експедитори), зайняті перевезенням харчових продуктів, повинні мати санітарну книжку з результатами медичного огляду та санітарний одяг.
Роботи з харчовими продуктами повинні проводитися у санітарному одязі.
В транспорті для перевезення харчових продуктів повинні бути виділені спеціальні місця для зберігання санітарного одягу.
Водій (експедитор) повинен суворо дотримуватися правил особистої гігієни та правил транспортування харчових продуктів.
Умови транспортування (температура, вологість тощо) повинні відповідати вимогам нормативно-технічної документації на кожний вид харчових продуктів.
Перевезення особливо швидкопсувних харчових продуктів необхідно здійснювати в охолоджувальному або в ізотермічному вантажному відсіку.
Транспорт для перевезення харчових продуктів по мірі необхідності, але не рідше ніж 1 раз на 10 днів, повинен проходити обробку.
Для окремих груп харчових продуктів кратність проведення санітарної обробки автомобільного транспорту здійснюється з урахуванням чинних санітарних правил. Наприклад регламентована щоденна санітарна обробка транспортних засобів, які використовуються для перевезення м’яса та м’ясних продуктів.
Забороняється використання рухомого складу, призначеного для перевезення харчових продуктів, для перевезення інших вантажів.
Забороняється транспортування сирих продуктів та напівфабрикатів разом з готовими харчовими продуктами.
Забороняється проводити завантаження харчових продуктів в транспорт, який не відповідає санітарним вимогам та при відсутності санітарного паспорту.
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »8 843 переглядів