Субсидії для мене і сина

В мене є квартира та будинок. Мій син , який зареєстрований в моєму будинку 70 кв. м. має дохід 500 гривень, він повнолітній, йому 19 років. і навчається заочно в інституті платить приблизно 400 гр. в місяць. Я зареєстрована в іншому місті в квартирі 40 кв. м. та працюю зарплата моя , приблизно з преміями і т. д. 1900 гр.. Чи можете , мені пояснити , як будуть нам нараховуватись нам субсидїї?

Відповідь юриста:

Доброго дня. Субсидії надаються для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидія готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
На жаль, не можу назвати приблизний розмір субсидій, на які можете претендувати Ви та Ваш син, оскільки Ви не надали усієї необхідної для цього інформації, – тому опишу декілька важливих моментів.
Насамперед, сім’я (тобто особи, що проживають в житловому приміщенні) повинна витрачати на оплату комунальних послуг лише певну частину своїх доходів – це обов’язковий платіж. Він вираховується наступним чином: середній дохід на одну особу за останні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум (зараз 1176грн.), потім ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на на базовий коефіцієнт 15 %. Отримуємо відсоткове число, яке вказує скільки від доходу особа сама повинна платити за комунальні послуги. Наприклад, для Вас: 1900/1176/2*15% = 12,11%. Отже, Ви повинні сплачувати за комунальні послуги не більше 12,11% від Вашого доходу, тобто 1900*12,11% = 230,09 грн.
Однак, відповідно до законодавства, субсидія не надається, якщо у власності сім’ї перебуває 2 і більше житлових приміщення і їх загальна площа перевищує встановлені норми. Норма житла: 13,65 м. кв. на особу + 35,22 м. кв. на сім’ю. Таким чином, якщо Ви є власником і квартири і будинку, то не можете претендувати на отримання субсидії. Водночас Ваш син може прендувати на отримання субсидії (повнолітній, проживає окремо) за умови, що не існує інших обставин, які виключають отримання ним субсидії, про які Ви не повідомили у своєму запитанні. Враховуючи те, що площа будинку перевищує норму житла на особу, син зможе отримувати субсидію лише на частину комунальних послуг в межах норми площі житла. Також йому потрібно буде оформити на своє ім’я особові рахунки на оплату комунальних послуг.
Рекомендую звернутись в Управління соціального захисту населення для отримання остаточної консультації щодо Ваших питань.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
2 127 переглядів