Поводження з грошима. Як правильно поводитися з грошима?

Пропонуємо вашій увазі статтю про те, як поводитися з грошима правильно і грамотно. На сайті гроші в борг вже є велика кількість публікацій на цю тему, ось вирішили написати ще одну, по-перше, для тих, хто нещодавно приєднався до числа читачів і переглядає більше свіжі записи, по-друге, прийшла ідея, як це оформити так, щоб добре запам’ятовувалось.

Отже, правильне поводження з грошима – яким воно має бути? Почнемо з самого головного, про що я вже неодноразово писав:

До грошей потрібно ставитися, як до фінансів! Забудьте слово “гроші”: у вас тепер “фінанси”. Тобто, те, що можна і потрібно не тільки заробляти і витрачати, а ще й враховувати, перерозподіляти, зберігати, і т. д. А ще краще, якщо у вас буде не просто фінанси, а капітал – фінанси, які вкладені в певні активи і приносять дохід.
Ну а тепер запам’ятайте 5 дієслів, які говорять про те, як правильно поводитися з грошима:

  • Враховувати!
  • Контролювати!
  • Економити!
  • Зберігати!
  • Інвестувати!

Зауважте, про такі елементарні речі як заробляти і витрачати” ми навіть не згадуємо, важаємо, це і так всім зрозуміло. А ось ці 5 правил, які і відрізняють особисті фінанси від грошей ми зараз розпишемо трохи докладніше.
 
Правило 1. Враховувати! Говорячи простою мовою – рахувати свої гроші: знати, скільки ви заробляєте і скільки витрачаєте, коли, звідки/куди і скільки приходить і йде ваших грошей. Правильне поводження з грошима просто неможливо, якщо ви не будете знати ці елементарні моменти – згодні? Зараз враховувати свої гроші стало набагато простіше, ніж яких-небудь 20-30 років тому: з’явилися зручні технічні можливості, що дозволяють автоматизувати облік особистих фінансів.

Правило 2. Контролювати! Щоб грамотно поводитися з грошима, ви повинні не тільки знати, скільки їх приходить і йде, але і тримати ці процеси на повному контролі. Насамперед, це стосується витрат: скільки б ви не заробляли, як тільки ви почнете витрачати гроші безконтрольно – вони почнуть йти, а в особливо важких випадках навіть можуть утворюватися і накопичуватися борги. Тут теж вашим вірним помічником буде ведення домашньої бухгалтерії.

Правило 3. Eкономте! Контроль витрат і економія – це не зовсім одне і те ж. І вже тим більше не потрібно асоціювати економію з жадібністю або чимось іншим негативним. Економія – це бережливе ставлення до грошей, до особистих фінансів. “Економити” – означає “берегти” свої гроші – хіба це погано? Грамотна економія дозволяє витрачати на всі необхідні товари і послуги менше грошей, ніж при її відсутності.

Правило 4. Заощаджуйте! Ось тут вже цікавіше. Якщо ви будете враховувати, контролювати та економити свої витрати – у вас будуть залишатися вільні гроші. Їх можна і потрібно накопичувати, розподіляти в різні фонди і використовувати кожен з них по своєму призначенню. Що це за кошти?

1. Резерви – всім відома “фінансова подушка безпеки”, яку ви зможете витрачати при настанні форс-мажорних ситуацій. Якщо у вас не буде резервів, будь-який форс-мажор неминуче призведе до утворення боргів і суттєво погіршить ваш фінансовий стан.

2. Заощадження – кошти, які ви будете накопичувати на здійснення різних великих витрат – тих, які ви не в змозі оплатити за рахунок регулярних надходжень в особистий або сімейний бюджет. Саме за допомогою заощаджень у фінансово-грамотних людей з’являється дорога побутова техніка, меблі, автомобілі, проводиться ремонт, влаштовуються поїздки на відпочинок і т. д. У фінансово-безграмотних все це з’являється за рахунок грошових кредитів, і істотно дорожче.

3. Капітал – найважливіший з грошових фондів людини, наявністю якого може похвалитися лише дуже малий відсоток людей. Але якщо він присутній, це можна розцінювати як дуже велика перевага, оскільки капітал створює нові джерела доходу, збільшуючи надходження до бюджету. Причому, в більшості випадків, це пасивний дохід. Маючи особистий капітал, людина стає приватним інвестором і починає заробляти своєю працею і часом (які завжди обмежені), а своїми грошима, змушуючи їх працювати на себе.

Докладніше про цих трьох фондах, які слід розподіляти накопичені гроші, читайте в статті Грошові активи людини. І навіть якщо у вас поки не буде капіталу, резерви і заощадження мають бути однозначно.

Правило 5. Інвестуйте! Ну а якщо у вас буде капітал (а до цього потрібно прагнути) – відповідно, ви повинні думати про те, куди інвестувати. Це найбільш складне правило, але без нього поводження з грошима не можна буде назвати абсолютно грамотним і, якщо хочете, повноцінним. Так, можна все життя прожити на активний дохід, не піклуючись про своє майбутнє, але що вас буде чекати потім, коли або за віком, або з-за якогось форс-мажору ви втратите свою працездатність? Пенсія? Звичайно, інвестиції завжди пов’язані з ризиком: будь-яке вкладення грошей, нехай навіть позірна самим-самим надійним, завжди припускає ризик. Причому, ризик і дохідність дуже сильно взаємопов’язані: для отримання великої прибутковості інвестицій, доведеться більш серйозно ризикувати. Але подивіться на це з іншого боку: коли ви нікуди не вкладаєте гроші – ви теж сильно ризикуєте. Тому що їх поступово “з’їдають” інфляція і девальвація, які, як ми бачимо, можуть бути не менш серйозними, ніж інвестиційні ризики. От і порівняйте: ризикувати заради того, щоб отримати дохід, або неминуче втрачати гроші? Висновок очевидний. Рекомендуємо ознайомитися з великою статтею Куди вкласти гроші?, у якій розглядаються особливості всіх ключових варіантів інвестування. Ще раз запам’ятайте ці 5 правил.

Саме вони говорять про те, як поводитися з грошима грамотно. І не тільки запам’ятайте, а і постарайтеся почати застосовувати їх у житті, нехай навіть поступово. Бережіть особисті фінанси і відносити до них грамотно. Правильне поводження з грошима ще нікому не зашкодило. До нових зустрічей, побачимося на сторінках сайту!

Джерело: сайт, на якому можно оформити кредит готівкою.

Друкувати Юридичний помічник » Прес-релізи та інші матеріали »
7 605 переглядів