Соціальні допомоги для багатодітних, одиноких, малозабезпечених сімей, які можна отримати у м.Львові та області.

Рішеннями Львівської міської ради передбачено наступні види допомог, для осіб, що зареєстровані на території м.Львова:

  1. Одноразова матеріальна допомога для мешканців м. Львова (раз на рік у розмірі не більше розміру мінімальної заробітної плати).
  2. Одноразова матеріальна допомога на виконання депутатських повноважень для мешканців м. Львова (від одного депутата раз на рік у розмірі не більше розміру мінімальної заробітної плати).
  3. Щомісячна виплата сім’ям, у яких народилося одночасно троє і більше дітей(щомісяця у розмірі 500 грн.).
  4. Одноразова матеріальна допомога багатодітним сім’ям, які мають на утриманні четверо і більше дітей (раз на рік у розмірі 1000 грн.).
  5. Одноразова допомога багатодітним сім’ям, які мають на утриманні шестеро і більше дітей, для їхнього відпочинку або оздоровлення (раз на рік у розмірі 7500 грн.).
  6. Погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
  7. Компенсація вартості путівки особі, що супроводжує інваліда І групи з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  8. Доплата до пенсії ветеранам УПА (щомісяця у розмірі 500 грн.).

Детальнішу інформація про порядок отримання допомоги, та необхідний для цього перелік документів можна отримати у відділі (за місцем реєстрації заявника) соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Одноразову адресну допомогу малозабезпеченим громадянам, дітям-сиротам, інвалідам, багатодітним сім’ям, одиноким і малозабезпеченим матерям та іншим категоріям громадян, можуть отримати також і особи, які зареєстровані на території Львівської області.

Порядок надання допомоги:

  1. мешканець звертається із заявою до депутата обласної ради;
  2. розгляд заяв про надання допомоги здійснює голова обласної ради на підставі подання депутатів обласної ради;
  3. для розгляду клопотання подаються такі документи: заява; довідка з місця проживання про склад сім’ї; довідки про доходи заявника та членів його сім’ї (чоловік /дружина/, неодружені повнолітні діти заявника, батьки неодруженого заявника, які проживають спільно з ним); акт обстеження матеріально-побутових умов заявника (у разі стихійного лиха).

Розмір допомоги та доцільність її призначення визначається депутатом обласної ради залежно від наявних коштів, матеріального стану заявника  та інших обставин.

На підставі подання депутата обласної ради і підтверджувальних документів видається розпорядження голови обласної ради.

Адресна  допомога може надаватися один раз на рік.

З обласного бюджету надається також:

  • Фінансова підтримка громадським організаціям інвалідів, ветеранів та політичних в’язнів і репресованих, які мають статус обласних, для здійснення  їх статутної діяльності.
  • Ветеранам Української Повстанської Армії виплачується адресна грошова допомога, у тому числі компенсаційні виплати на пільговий проїзд на міжміських  внутрішньообласних маршрутах.
  • Відшкодування витрат на поховання учасників національно-визвольних.
  • Адресна допомога потерпілим від політичних репресій (особи, яким у поточному році виповнюється 75 і більше років).
  • Життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення безоплатно забезпечуються мешканці області – діти-інваліди певних нозологій, що потребують постійного вживання медикаментозних препаратів і лікувального харчування замісної дії для лікування імунодефіцитів,  хронічної ниркової недостатності, фенілкетонурії, муковісцидозів, важких ювенільних ревматоїдних артритів, як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.
Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
6 677 переглядів