Ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем видає Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДФС України. Вартість ліцензії залежить від території, де знаходиться місце торгівлі. При цьому платити доведеться за кожний касовий апарат (КОРО), зазначений у цій ліцензії.
Термін дії ліцензії — 1 рік (ч. 18 ст. 15 Закону № 481). Ліцензію необхідно розміщати в торговельному залі на видному місці, аби вона була доступною для огляду (п. 27 Порядку № 493). Передавати ліцензію іншому суб’єкту або в інше місце торгівлі заборонено. Суб’єкту господарювання для отримання ліцензії необхідно звернутися із заявою в довільній формі до Головного управління ДФС або до Центру обслуговування платників за місцем торгівлі. У заяві треба вказати (ч.ч. 20 — 22 ст. 15 Закону № 481):
- вид господарської діяльності, на провадження якої власне і планується одержати ліцензію (тобто роздрібна торгівля алкогольними напоями);
- адресу місця торгівлі (якщо точка продажу буде не одна — вказують усі адреси);
- перелік РРО (КОРО), які знаходяться в місці торгівлі, та інформацію про них (модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення);
- реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться в місці торгівлі, та дату початку їх обліку в органах ДФС України.
Відомості з останніх трьох пунктів наводитимуть у додатку до ліцензії.
Цей перелік містить картка адмінпослуги «Видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями» №21—26, затверджена наказом ДФС України від 13.01.15 р. № 7.
Додатково п. 28 Правил № 493 вимагає:
- Копію реєстраційного посвідчення за ф. № 3-РРО, засвідчену підписом керівника та печаткою підприємства. Цей документ підтверджує реєстрацію в податковій РРО (КОРО), що знаходяться в місці торгівлі.
- Копію платіжного доручення чи квитанції з відміткою банку про сплату квартальної суми за таку ліцензію.
Заяву та перелічені документи подають в одному примірнику в копіях, засвідчених або нотаріально, або органом, який їх видав, або ж посадовою особою Департаменту САТ. Пакет документів можна подати особисто (через уповноважену особу) або надіслати рекомендованим листом.
У першому випадку документи приймають за описом, копію якого видають уповноваженій особі з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла (ч. 25 ст. 15 Закону № 481).
Ліцензію (або рішення про відмову в її видачі) заявнику орган ліцензування видає не пізніше 10 календарних днів від дня одержання пакета документів (ч. 26 ст. 15 Закону № 481).
Ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем реєструють в органі ДФС України за місцем торгівлі суб’єкта господарювання. А якщо він знаходиться в сільській місцевості — і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі (п. 26 Порядку № 493). При цьому суб’єкту господарювання достатньо надати цим органам лише отриману ліцензію. Подавати окремий пакет документів — не треба.
На ліцензії проставляють номер та дату реєстрації, які засвідчують підписом керівни-ка чи заступника керівника та скріплюють печаткою органу ДФС України. Цю подію зафіксують і на зворотному боці ліцензії (п.п. 25,42 Порядку № 493). Цікаво, що граничного терміну, протягом якого органи ДФС України та місцевого самоврядування реєструють ліцензію, не встановлено. Ліцензію не видадуть на торгівлю алкоголем у приміщенні з торговельною площею менше 20 м2, не обладнаному відповідним чином вітринами, прилавками, охоронною і протипожежною сигналізацією, без достатнього освітлення, опалення та вентиляції, складських приміщень та умов для застосування РРО (абз. 14 ст. 1 Закону № 481, п.п. 4, 9 Правил роздрібної торгівлі алкоголем). Проте на торгівлю пивом обмеження стосовно мінімальної площі починаючи з 01.07.15 р. не поширюватиметься (абз. 14 ст. 1 Закону № 481 у редакції після 01.07.15 р.). закладам ресторанного господарства та спеціалізованим відділам підприємств зі статусом закладів ресторанного господарства.
Продавати алкоголь (у тому числі пиво) на розлив для споживання на місці дозволено тільки (п. 22 Правил роздрібної торгівлі алкоголем) підприємствам з універсальним асортиментом товарів.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем установлюється на кожний окремий, зазначений у ліцензії РРО (КОРО),що знаходиться в певному місці торгівлі. Згідно із ч.ч. 14, 16 ст. 15 Закону № 481 плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту), становить на кожний РРО (КОРО), що знаходиться в місці торгівлі:
- у межах міста (села чи селища в межах території міста) — 8000 грн на рік;
- за межами міст обласного підпорядкування та м. Києва на відстані до 50 км, яке має торговельні зали площею понад 500 кв.м, — 8000 грн на рік;
- на території сіл і селищ — 500 грн на рік.
Ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем видадуть тільки за умови фактичної оплати заявником 1/4 частини річної плати за ліцензію до відповідного бюджету (п. 34 Порядку № 493). Потім плату за роздрібну ліцензію вносять щоквартально рівними частками (ч. 17 ст. 15 Закону № 481, п. 38 Порядку № 493). Тому черговий платіж необхідно перераховувати авансом — за кожний наступний квартальний термін дії ліцензій.
У разі несплати чергового квартального внеску на підставі письмового розпорядження Департаменту CAT дію ліцензії призупиняють на термін до сплати заборгованості (ч. 27 ст. 15 Закону № 481, п. 42 Порядку № 493). Якщо черговий платіж не сплатити протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії — її анулюють (ч. 29 ст. 15 Закону № 481).
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »2 347 переглядів