Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Адміністрація Президента України є розпорядником наступної інформації: указів, розпоряджень Президента України, розпоряджень Глави Адміністрації Президента України. Заявник може ознайомитися також зі звітами про діяльність, виконання указів та розпоряджень керівника держави, має право отримати доступ до будь-якої інформації, якщо вона не є конфіденційною, таємною або службовою.
Звернутися до Президента України можна шляхом подання запиту або звернення.
Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Звернення громадян – викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
Право на інформацію та право на звернення є окремими конституційними правами особи і мають різну юридичну природу. Порядок реалізації цих прав регулюється двома законами: «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян», а їх оформлення та процедури розгляду мають певні відмінності.
Організацію розгляду звернень громадян здійснює окремий структурний підрозділ Адміністрації Президента України – Приймальня Президента України.
Звернуть увагу, відповідно до ст.5 ЗУ «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Є 4 основні способи звернення:
1.Запит електронною поштою.
Використовуючи будь-яку поштову програму або поштовий сервіс, можна надіслати запит на адресу електронної пошти [email protected]
2.Запит в письмовому паперовому вигляді направлений поштою.
Запит направляється поштою за адресою: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11, Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України (вказати на конверті «Публічна інформація»).
3.Подання запиту особисто.
Безпосередньо від Вас запит приймуть за адресою: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 10 В, у приміщенні Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України.
Графік роботи: понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, п’ятниця з 9.00 до 16.45, обідня перерва з 13:00 до 13:45.
4.Подання запиту телефоном.
Для подання запиту в телефонному режимі, слід зателефонувати за номером (044) 255-77-16. Працівники Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації приймуть запит та, у разі необхідності, нададуть консультації з питань доступу до публічної інформації.
Допомога у оформленні запиту.
Працівники Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації допоможуть правильно оформити запит, нададуть консультацію щодо доступу до публічної інформації.
З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення форми запиту на інформацію, яку розміщено на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.
Указом Президента України від 5 травня 2011 року № 548 (зі змінами і доповненнями, внесеними Указом Президента України від 17 листопада 2014 року № 883) «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України» Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України визначений спеціальним структурним підрозділом, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, відповідає за розгляд, опрацювання, облік, систематизацію, аналізування та надання відповідей на запити на інформацію, що надходять до Президента України, Адміністрації Президента України, а також надає консультації під час оформлення таких запитів.
Розгляд.
Відповідно до ст.20 ЗУ «Про звернення громадян», звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
У випадку якщо заявник не задоволений отриманою відповіддю, він може поскаржитися Главі Адміністрації Президента України, або звернутися до суду.
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
25 415 переглядів
Скільки ви уроди будете піднімати газ-світло.Ви що не розумієте то що люди скоро підуть красти і вбивати від безробіття,ви ж суки думаєте тільки про свої кармани.Но прийде І ваш час ідумаю що скоро.
Шановний президенту України. Мене звати Анатолій Іванович Тимчук 12.08.1994 рік Я інвалід ДЦП 1 групи Я еще сирота. Я заканчиваю училище. В мене немає жилья. Я прошу допоможіть мені будь ласка. Ось мій телефон 0978525184