Ввезення гуманітарних вантажів на тимчасово неконтрольовану територію України регулюється Постановою КМУ № 99 від 1 березня 2017 р.
Переміщення гуманітарних вантажів міжнародних гуманітарних організацій, затверджених наказом Мінсоцполітики, проводиться першочергово за спрощеною процедурою контролю за переміщенням таких вантажів на тимчасово неконтрольовану територію.
Перелік міжнародних гуманітарних організацій, для яких забезпечуватиметься спрощений порядок перетинання лінії зіткнення, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.
Переміщення гуманітарних вантажів міжнародними гуманітарними організаціями, що не включені до переліку, передбаченого абзацом другим пункту 34 цього Порядку, іноземними та вітчизняними донорами здійснюється після перевірки Мінсоцполітики документів, наданих отримувачами гуманітарної допомоги на визнання товарів гуманітарною допомогою, та видання відповідного наказу, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.
Для оформлення дозволу на переміщення гуманітарних вантажів уповноважені представники таких гуманітарних організацій або отримувача гуманітарної допомоги надають посадовим особам ДФС, які перебувають на гуманітарних майданчиках, перелік товарів, визнаних гуманітарною допомогою на підставі наказу Мінсоцполітики.
Переміщення гуманітарних вантажів на тимчасово неконтрольовану територію здійснюється автомобільним та залізничним транспортом в межах дорожніх коридорів (автомобільних та на залізниці).
Гуманітарні вантажі, призначені для ввезення на тимчасово неконтрольовану територію, доставляються в супроводі уповноваженої особи донора на гуманітарні майданчики. Перелік таких майданчиків визначається МТОТ за поданням обласних військово-цивільних адміністрацій, погодженим з Держприкордонслужбою, ДФС та Національною поліцією, і оприлюднюється на офіційному веб-сайті МТОТ.
Гуманітарний вантаж в одному транспортному засобі (транспортних засобах, що рухатимуться в колоні) або залізничному рухомому складі може бути сформований кількома донорами. У такому разі уповноважені представники усіх донорів повинні бути присутні або уповноважити одного із своїх представників нотаріально засвідченим документом представляти їх інтереси.
Гуманітарний вантаж може доставлятися за заздалегідь погодженим маршрутом в район проведення антитерористичної операції або до лінії зіткнення через контрольний пункт в’їзду/виїзду або контрольний пункт в’їзду/виїзду на залізниці з метою подальшого перетинання лінії зіткнення.
Донор не менш як за дві доби до відправлення гуманітарного вантажу інформує Об’єднаний центр цивільно-військового співробітництва про запропонований маршрут руху, який узгоджується Об’єднаним центром цивільно-військового співробітництва та у разі потреби коригується.
Узгоджений маршрут руху гуманітарного вантажу може бути скоригований з урахуванням оперативної обстановки.
Об’єднаний центр цивільно-військового співробітництва інформує керівництво антитерористичної операції про заплановані переміщення гуманітарних вантажів у районі проведення антитерористичної операції.
Діяльність Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва координується керівником антитерористичної операції.
Після прибуття гуманітарного вантажу на контрольний пункт в’їзду/виїзду або контрольний пункт в’їзду/виїзду на залізниці проводиться його перевірка посадовими особами підрозділів, що здійснюють державний контроль. Уповноважена особа донора забезпечує можливість огляду цілісності пломб та проведення перевірки безпеки транспортного засобу (залізничного рухомого складу).
Посадові особи підрозділів, що здійснюють державний контроль, мають право за наявності обґрунтованих підстав перевіряти вміст гуманітарного вантажу під час слідування транспортного засобу (залізничного рухомого складу) між контрольним пунктом в’їзду/виїзду, контрольним пунктом в’їзду/виїзду на залізниці та лінією зіткнення.
Матеріально-технічне та інші види забезпечення діяльності гуманітарних майданчиків, а також організація їх охорони покладаються на обласні військово-цивільні адміністрації.
Юридичний помічник » Публікації »1 677 переглядів