Документи для приватизації квартири

Хоча приватизація в Україні почалася 13 років, але на сьогоднішній день існує вагомий відсоток житла, яке перебуває у комунальній власності. До нього належать квартири осіб, які не бажають приватизувати житло – переводити його в приватну власність.

Для тих, хто зважився на приватизацію необхідно враховувати:

  1. Кожен громадянин України може приватизувати державне житло у власність тільки один раз.
  2. Згоду на приватизацію дають всі члени сім’ї, і після приватизації володіють квартирою в рівних частках. Якщо один з членів сім’ї проти, в приватизації відмовляють усім.
  3. Норма квадратних метрів на людину становить 21, додатково для сім’ї покладається 10 кв.м., за велику площу доведеться доплачувати.
  4. не приватизуються квартири-музеї, квартири в закритих військових приміщеннях, службові квартири, не придатні для проживання, приміщення в гуртожитках. Якщо житло включено в план реконструкції, то приватизація здійснюється після ремонту.
  5. не можна приватизувати квартиру на осіб, які в цій квартирі не зареєстровані. Після приватизації житло знаходиться у власності, навіть якщо там ніхто не зареєстрований.

Приватизувати житло мають ті, хто отримав його за договором соціального найму, якщо ж квартира належить особі за договором безоплатного користування – її не можна приватизувати. Процедура оформлення досить складна і довга, вона займає багато часу, паперової тяганини і може спричинити додаткові витрати. Тому краще заздалегідь підготується до такого процесу.

Документи для приватизації:

1.Заява на приватизацію. Враховуються всі члени родини, і заповнюється в їх присутності, всі повинні поставити свої підписи, після чого заява завіряється начальником ЖЕКу.

2.Довідка про склад сім’ї. Можна отримати в ЖЕКу в паспортному відділі, термін дії довідки – 1 місяць.

3.Копія ордера на квартиру і технічна документація. До технічної документації належать техпаспорт на квартиру, поверховий план приміщень, отримати їх можна в БТІ.

4.Право на приватизацію. Для підтвердження такого права необхідно надати паспорт, де має бути відсутня відмітка про реєстрацію в квартирі яка приватизовується, або довідка з попереднього місця проживання.

5.Пільги. У разі якщо один із заявників має статус, який дозволяє використовувати пільгові умови приватизації, подаються копії документів, що підтверджують це право.

6.Інші документи. Квитанція про оплату послуг з оформлення документів, довідка з Ощадбанку про використання житлового чека, копії документів які підтверджують особу (паспорт, свідоцтво про народження).

Всі зібрані документи подають у відділ приватизації при місцевій держадміністрації. Тут же необхідно сплатити платіжні доручення, термін дії яких один місяць. При видачі свідоцтва на право власності в паспортах роблять позначки про використання права, і в якому обсязі (кв.м) право використано. Свідоцтво про право власності реєструють в обов’язковому порядку в уповноваженому на це органі.

Важливо пам’ятати те, що коли житло стає власністю, її власник може продавати, міняти, передавати у спадок або здавати квартиру в оренду. У неприватизованій квартирі можна тільки проживати і після смерті мешканця, розпоряджатися нею буде держава.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Власність »
5 527 переглядів