Позовна заява про визнання недійсним договору дарування

До Сихівського районного суду м. Львова

79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2

Позивач:     Нечипоренко Никифір Калістратович

79049, м. Львів, вул. Зубрівська, 000/000

Відповідач:Перфоманс Емануїл Валерійович

79000, м. Львів, вул..Зелена 00,00

Ціна позову: 55 500,00 грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання недійсним договору дарування

Після смерті дружини, яка настала 23 грудня 2010 року, я залишився проживати один. Нещодавно мені виповнилося 67 років, я часто хворію і потребую стороннього догляду.

У м. Львові, по вул..Зеленій 00,00  проживає мій племінник Перфоманс Емануїл Валерійович. На початку січня 2011 року він запропонував мені свої послуги по забезпеченню мене доглядом, харчуванням, утриманням моєї квартири в належному стані. Замість цього він попросив відписати йому належну мені квартиру №000 в будинку №000 по вул. Зубрівській у м. Львові.

Я погодився, і 20 січня 2011 року уклав з ним у Шостій Львівській міській державній нотаріальній конторі договір, тексту якого не читав, вважаючи, що в ньому передбачені всі права і обов’язки, про які ми домовилися.

Перші два місяці після укладення договору відповідач сумлінно виконував свої зобов’язання, а на початку квітня 2011 року припинив забезпечувати мене харчуванням і доглядом і поїхав на службу по контракту в складі миротворчої місії ООН в Лівію.

Після його від’їзду я знову залишався проживати один і вимушений була звернутися за допомогою до свого звідного брата Мартиросяна Гаврила Македоновича, який погодився доглядати за мною при умові, якщо я укладу з ним договір довічного утримання.

Мене це влаштовувало і я почав збирати необхідні для укладення договору документи. Під час отримання в бюро технічної інвентаризації документів на квартиру я дізнався, що фактично між мною і відповідачем був укладений договір дарування, чого я не бажав.

Згідно з ч. 2 ст. 235 Цивільного кодексу України, якщо правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.

Вважаю, що  договір  дарування, укладений з метою приховати дійсний правочин про довічне утримання, є удаваним правочином.

Зазначені мною обставини  зможуть підтвердити Іваненко І.І., Петренко П.П., Василенко В.В.  та інші свідки.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. ст. 16, 235, 717 ЦК України, керуючись ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України

ПРОШУ:

1.      Визнати недійсним договір дарування квартири №000 в будинку №000 по вул. Зубрівській у м. Львові., укладений 20 січня 2011 року між мною та відповідачем Перфомансом Емануїлом Валерійовичем та посвідчений державним нотаріусом Шостої Львівської міської державної нотаріальної контори.

2.      Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.

3.      Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:

– Іваненко І.І., яка проживає за адресою: вул.Зубрівська, 000/000, м.  Львів;

– Петренко П.П., який проживає за адресою: вул.Зубрівська, 000/000, м.  Львів;

– Василенко В.В., який проживає за адресою: вул.Зубрівська, 000/000, м.  Львів.

Додатки:

1.      Копія позовної заяви з додатками.

2.      Копія договору дарування.

3.      Довідка лікарні.

4.      Довідка БТІ.

5.      Квитанція про сплату судового збору.

6.      Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

“15” травня 2011 р.            Підпис Н.К.Нечипоренко

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Власність »
13 030 переглядів