Позов про затоплення квартири

До Галицького районного суду міста Львова

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

Позивач: Нечипоренко Никифір Калістратович

79011, м. Львів, пляц Пруса, 16/25

Відповідач: Іваносян Іво Ількович

79011, м. Львів, пляц Пруса, 16/28

Ціна позову: 20000,00 (двадцять тисяч) грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири

Я, Нечипоренко Никифір Калістратович (далі- Позивач), є власником квартири № 25 у будинку номер 16 на пляці Пруса у м.Львові. Це підтверджується свідоцтвом про право власності на квартиру, копія якого додається.

Іваносян Іво Ількович (далі- Відповідач) проживає поверхом вище у квартирі № 28 того ж будинку.

В січні 2015 р. мою квартиру було затоплено. Оскільки я певний час був відсутнім у своїй квартирі у зв‘язку із відпусткою, то виявив факт затоплення 20.02.2015 р. Після цього звернув увагу Відповідача на завдану ним шкоду, та отримав запевнення, що заподіяна шкода буде відшкодована найближчим часом.

Однак, своє зобов‘язання Відповідач не виконав.

Згідно з актом обстеження від 20.02.2015 р., що складений комісією ЛКП «Пляцпрусівське», копія якого додається, причиною затоплення було халатне відношення Відповідача до санітарно-технічних приладів в своїй квартирі.

Згідно з тим же актом мені завдано таку майнову шкоду:

 • залито стіни і стелю коридору площею 6 м2;
 • залито стіни і стелю кухні площею 4 м2;
 • перегоріли електропроводка та електропідігрів підлоги.

Унаслідок залиття, квартира Позивача потребує термінового поточного ремонту, оскільки мешкати в ній стало неможливо, зважаючи на сирість, та те що пошкоджена електропроводка б‘є струмом.

Згідно з зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва від 21.02.2015 р., складеним TOB “Никифірбуд”, вартість проведення ремонту квартири Позивача становить 10000,00 (десять тисяч) грн.

Факт завданої майну Позивача шкоди підтверджується даними Акту комісії ЛКП.

Згідно зі с.1 ст.10 Житлового кодексу України «Громадяни зобов’язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування жилими приміщеннями.»

Відповідач добровільно відшкодовувати завдану шкоду не бажає попри неодноразові усні та письмові звернення Позивача. Зокрема додаю копію листа-претензії від 21.02.2015 р. та докази отримання даної претензії Відповідачем.

Розмір завданої Відповідачем Позивачу матеріальної шкоди становить 10000,00 (десять тисяч) грн витрат на ремонт. Згідно з ч. 1 ст. 22 ЦКУ особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Згідно з ч. 1 ст. 1166 того ж Кодексу майнова шкода, завдана неправомірними діями майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Крім того, неправомірними діями Відповідача Позивачу завдано моральної шкоди, яка виразилась у негативних емоціях та переживаннях з приводу пошкодження майна та неможливості нормального користування ним, порушення звичного способу життя, необхідності докладання додаткових зусиль для його нормалізації. На підтвердження нанесення Відповідачем Позивачу моральної шкоди суду надається довідка дільничного терапевта про різке погіршення здоров’я Позивача в період після залиття квартири.

Розмір відшкодування за завдану моральну шкоду позивач оцінює у 9000,00 (дев’ять тисяч) грн. Згідно з ч. 1 ст. 23 ЦКУ особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Згідно з ч. 1 ст. 1167 того ж Кодексу моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала.

Враховуючи ст..12 ЦПКУ «Особа, яка бере участь у справі, має право на правову допомогу, яка надається адвокатами або іншими фахівцями у галузі права в порядку, встановленому законом.» я звернувся по правову допомогу до адвоката Чайківського Юхима Борисовича, який надав мені консультацію про порядок моїх дій по захисту моїх порушених прав, та здійснив підготовку позовної заяви. За підготовку позовної заяви я заплатив Чайківському Ю.Б. 1000,00 (одну тисячу) грн. Копію договору про правову допомогу від 03.03.2015 р., квитанції про оплату та акт виконаних робіт додаю.

Таким чином, загальна сума відшкодування, що підлягає стягненню з Відповідача на користь Позивача, становить 20000,00 (двадцять тисяч) грн.

Ураховуючи все вищесказане та керуючись ст. ст. З, 16, 22, 23, 319, 383, 1166, 1167 ЦКУ, ст. ст. 152, 179 ЖКУ, Правилами № 572 та Правилами № 76, на підставі ст. ст. 3,15, 118 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

 1. Стягнути з Відповідача на користь Позивача відшкодування завданої матеріальної шкоди в розмірі 10000,00 (десять тисяч) грн.
 2. Стягнути з Відповідача на користь Позивача відшкодування завданої моральної шкоди в розмірі 9000,00 (дев’ять тисяч) грн.
 3. Стягнути з Відповідача на користь Позивача відшкодування витрати на правову допомогу в розмірі 1000,00 (одну тисячу) грн.
 4. Стягнути з Відповідача на користь Позивача судові витрати в даній справі, а саме – судовий збір у розмірі 243,60 грн.

Додатки:

 1. Копія позовної заяви з додатками для Відповідача.
 2. Копія Акта комісії ЛКП «Пляцпрусівське»
 3. Копія кошторисного розрахунку вартості будівництва (вартості проведення ремонту у квартирі Позивача).
 4. Фотографії ушкоджень, завданих квартирі Позивача внаслідок залиття.
 5. Довідка дільничного терапевта про різке погіршення здоров’я Позивача.
 6. Копія договору про правову допомогу, квитанції про оплату, акту виконаних робіт.
 7. Квитанція про сплату судового збору.

03 березня 2015 р.                            Н.К.Нечипоренко

 

avtor Володимир Цілінський
Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Власність »
12 726 переглядів