Позовна заява про надання у володіння та користування частки квартири в натурі

До Сихівського районного суду м. Львова

79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2

Позивач:       Нечипоренко Никифір Калістратович

79049, м. Львів, вул. Б.І.Антонича,00

Відповідач:   Нечипоренко Палагія Несторівна

79049, м. Львів, вул. Б.І.Антонича,00

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про надання у володіння та користування частки квартири в натурі

29 лютого 1999 року я уклав шлюб з Нечипоренко Палагією Несторівною, який зареєстрований у Галицькому районному відділі РАЦСу м. Львові, актовий запис про шлюб № 15/2.

Після реєстрації шлюбу ми купили житловий будинок №00 по вул. Богдана-Ігоря Антонича у м. Львові, який складався із двох ізольованих кімнат житловою площею 22,01 м кв. і 23,04 м.кв., кухні, коридору, кладової, ванної кімнати, вбиральні і котельні.

Під час спільного проживання Нечипоренко Палагія Несторівна зловживала спиртними напоями, внаслідок чого я припинив з нею шлюбні стосунки, і 20 жовтня 2010 року розірвала шлюб.

Після цього я запропонував Відповідачеві добровільно визначити порядок користування спірним будинком, однак вона відмовилася. Я вважаю її відмову безпідставною виходячи з наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 358 Цивільного кодексу України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частки спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної власності.

Я маю право на  ½ частину спірного будинку, і виходячи з цього пропоную надати мені у володіння і користування ізольовану кімнату житловою площею 22,01 м.кв.,  а відповідачеві ізольовану кімнату житловою площею 23,04 м.кв. Кухню, коридор, кладову, ванну кімнату, вбиральню і котельню залишити у нашому  спільному користуванні.

Житлові умови нікого із нас при цьому погіршені не будуть, оскільки кожний отримає у володіння та користування ту частку квартири в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної власності.

Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 16, ч. 3 ст. 358 ЦК України,  керуючись ч. 1 ст. 88 ЦПК України

ПРОШУ:

1.         Надати мені у володіння і користування ізольовану кімнату житловою площею 22,01 м.кв., а Відповідачеві – Нечипоренко П.Н. ізольовану кімнату житловою площею 23,04 м.кв. в  житловому будинку №00 по вул. Б.-І. Антонича у м. Львові.

2.         Залишити у спільному користуванні Позивача та Відповідача: кухню, коридор, кладову, ванну кімнату, вбиральню і котельню.

2.         Стягнути з Відповідача – Нечипоренко П.Н. на мою користь судові витрати.

Додатки:

1.      Копія позовної заяви з додатками.

2.      Копія  свідоцтва про розірвання шлюбу.

3.      Копія договору купівлі-продажу будинку.

4.      Копія технічного паспорту з поверховим планом будинку.

5.      Довідка з місця проживання.

6.      Квитанція  про сплату судового збору.

7.      Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

18 березня 2011 р.                Підпис Н.К.Нечипоренко

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Власність »
2 661 переглядів