Графік роботи кафе (ресторану, їдальні)

Згідно підпункту 4 пункту “б” статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Крім того, наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 19.04.2007 N 104 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами”, від 11.07.2003 N 185 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами”, та від 24.07.2002 N 219 “Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства”, (далі – Правила), визначено особливості продажу окремих груп продовольчих та непродовольчих товарів, здійснення різних видів торгівлі, роботи закладів ресторанного господарства.

Згідно з пунктом 1.7 Правил на фасаді приміщення закладу (підприємства) ресторанного господарства повинна розміщуватися вивіска із зазначенням його типу /класу/, назви, найменування суб’єкта господарської діяльності та режиму робот. Режим роботи закладу ресторанного господарства встановлюється суб’єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.

Для закладу ресторанного господарства, який обслуговує споживачів на підприємствах, в установах та організаціях, режим роботи встановлюється суб’єктом господарювання за домовленістю з їх адміністрацією. Режим роботи повинен додержуватися закладами (підприємствами) ресторанного господарства всіх форм власності.

 

Статтею 24 Закону України “Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення” визначено, що органи місцевого самоврядування при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвертання і зменшення шкідливої дії на здоров’ї населення шуму, неіонізуючих випромінювань і інших фізичних чинників зобов’язані вживати заходи відносно недопущення протягом доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами в приміщеннях закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розташованих в межах населених пунктів.

Крім того, з метою впорядкування роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно з пунктом 7 постанов Кабінету Міністрів України “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями” органи місцевого самоврядування погоджують режим роботи вищезгаданих закладів торгівлі алкогольними напоями

На підставі викладеного вважаємо, що режим роботи торгового об’єкту і закладу ресторанного господарства суб’єкти господарювання встановлюють самостійно, а в вищезгаданих випадках, передбачених законодавством, за узгодженням з органами місцевого самоврядування. Враховуючи викладене, для узгодження режиму роботи закладу ресторанного господарства слід звертатися до відповідного виконавчого комітету міської ради.

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
9 844 переглядів