Для отримання «зеленого» тарифу необхідна наявність однієї з таких ліцензій:
1) ліцензія на виробництво електроенергії;
2) ліцензія на виробництво теплової і електричної енергії (когенерацію).
Обидві зазначені ліцензії видаються НКРЕ.
Для отримання ліцензії на виробництво електроенергії необхідно подати такі документи (у 5 комплектах, 1 з яких нотаріально засвідчується):
- заява;
- довіреність (якщо документи подає представник);
- документ про внесення плати за видачу ліцензії;
- копія статуту (нотаріально засвідчена);
- опис заявленої діяльності (технічні характеристики об’єкту, що генерує енергію; схема електричних з’єднань із зазначенням приладів розрахункового обліку);
- документ, що підтверджує Норматив достатності власних активів суб’єктів підприємницької діяльності (копія бухгалтерської звітності Ф-No1 за звітний період);
- копія документа, що підтверджує право власності на генеруючі потужності або право користування ними (з підтвердженням права власності третьої особи).
У випадку, якщо Ви плануєте займатися когенерацією, то перед тим, як звертатися за ліцензією, Вам необхідно отримати дозвіл на здійснення робіт підвищеної небезпеки і експлуатації (застосування) машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки.
Дозвіл видається Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України на підставі заяви і експертного висновку про дотримання вимог законодавства про охорону праці. Дозвіл видається безплатно впродовж 10 днів з моменту надходження документів. Проте, складання експертного висновку, необхідного для отримання дозволу, є платним. Плата визначається в залежності від різноманітних чинників, зокрема, заявленої кількості працівників, видів робіт або механізмів.
Після того, як зазначений вище дозвіл отримано, Ви можете звертатися за отриманням ліцензії на виробництво теплової і електричної енергії (когенерацію), для чого необхідно подати такі документи (у 5 комплектах, 1 з яких нотаріально засвідчується):
- заява;
- довіреність (якщо документи подає представник);
- документ про внесення плати за видачу ліцензії;
- копія статуту (нотаріально засвідчена);
- опис заявленої діяльності (перелік когенераційних установок; опис системи обліку; копія дозволу на здійснення робіт підвищеної небезпеки і експлуатацію (застосування) машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки);
- копія документа, що підтверджує право власності на когенераційні установки.
Ліцензія на виробництво електроенергії і ліцензія на когенерацію видаються впродовж 30 календарних днів від дня подання документів.
Ліцензування є платною процедурою – при отриманні ліцензії необхідно сплатити одноразову плату. Крім того, ліцензіат зобов’язаний сплатити поточну вартість ліцензії, яка розраховується НКРЕ в залежності від встановленої потужності і обсягу поставленої електрики і тепла.
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »2 171 переглядів