У яких випадках варто судитися?

Написання заяви – це перший крок постраждалої особи, з якого розпочинається судове провадження по справі. Для того, аби правильно скласти цей документ, варто скористатися юридичною допомогою. Проте, якщо ви вирішили відстоювати свої права самі, потрібно знати деякі аспекти, пов’язані з питанням доречності судового позову.

Чи є законна підстава?

В Україні основним джерелом права є нормативно-правовий акт. На відміну від нашої держави, у багатьох країнах, які належать до англо-саксонської правової системи, таким є правовий прецедент. Це означає, що в Україні, аби відстояти свої права у суді, вам потрібно в позовній заяві посилатися на конкретну норму Конституції, кодексу чи профільного закону, який регулює певну сферу правовідносин. На відміну від цього механізму, у Великобританії, наприклад, для захисту власного права можна посилатися на інші аналогічні випадки з судової практики, де потерпілим виплачувалися великі компенсації. У нас подібний механізм не діє.

Крім того, у закордонних ЗМІ часто публікуються ситуації, які є не просто цікавими, а навіть курйозними. До прикладу, поважна пані, котра послизнулася на персиковій кісточці на східцях магазину, подає позов про те, що вона неестетично виглядала під час падіння та отримує компенсацію за моральну шкоду. Або ж дивакувата панна, яка випадково спалила кота у мікрохвильовці, подає позов на компанію-виробника за те, що той не написав у інструкції, що у такій пічці можна сушити кота.

Для тамтешньої ментальності подібні випадки є не такими вже й дивними. Проте, в наших правових умовах, де прецедентна система є неактуальною, суди перевантажені, а люди місяцями чекають рішень по серйозних справах, було б абсолютно недоречно подавати позов про те, що вам, наприклад, не принесли газету «Сільські вісті». Подібне, звісно, теж є порушенням права. Але воно надто дрібне для судового розгляду. Тут значно актуальніше буде написати скаргу, звернувшись до поштового управління. Тому, стикнувшись з порушенням своїх прав, подумайте, чи дійсно ситуація «тягне» на судовий рівень.

Складання заяви

Якщо ви дійшли до висновку, що порушення ваших прав є суттєвим, саме час скласти позовну заяву та подати її до суду. При цьому ви можете скористатися послугами професійного юриста. На сайті https://jurist.lviv.ua/ є інформація про складання претензій та позовних заяв, а фахівці готові надати вам послуги, пов’язані з допомогою в цих та інших правових питаннях.

Друкувати Юридичний помічник » Прес-релізи та інші матеріали »
2 906 переглядів