При купівлі нерухомого майна – власної квартири від власника, офісного чи будь-якого іншого майна, необхідно сумлінно дотримуватися всіх вимог чинного законодавства України. Лише у разі бездоганного дотримання вимог законодавства, новий власник має всі права вважати придбану нерухомість своєю власністю. Сьогодні в країні діє цілий перелік законів та положень, котрі покликані захищати права та інтереси громадян відносно їх приватної власності. Проте, щоб розраховувати на захист держави, необхідно повністю дотримуватися вимог, котрі відносяться до продавців та покупців нерухомого майна – поміж іншого, важливу роль відіграє оцінка об’єкту нерухомості.
Слід мати на увазі, що процедура оцінки не виконується з метою надати інформацію виключно відносно вартості об’єкту продажу, купівлі чи довгострокової оренди – її мета полягає у відображенні суми, котра буде фігурувати у документах, а також інших випадках. Сьогодні існує певна кількість різновидів оцінки майна, детально прочитати про них можна на спеціалізованому інтернет-ресурсі. Найпоширенішими видами оцінки нерухомого майна вважаються наступні:
- Ринкова вартість – найчастіше, у 99% випадків замовляють саме її. Ця оцінка вказує суму, за яку найбільш вірогідно буде проданий даний об’єкт нерухомості.
- Оціночна вартість – це оцінка вартості майна фізичної особи, яка передбачена для пред’явлення у нотаріуса, щоб було можливо виконати необхідні нотаріальні дії.
- Ліквідаційна вартість – це вартість, за яку певний об’єкт нерухомості можна продати максимально швидко. Найчастіше дана вартість застосовується під час передачі об’єкта нерухомості під заставу для отримання кредитних коштів.
- Вартість заміщення (відтворення) – це розрахункова кошторисна вартість, котра необхідна для відтворення або будівництва ідентичної споруди. Найчастіше така оцінка застосовується для об’єктів нерухомості нестандартної конструкції чи призначення.
У деяких випадках, власник об’єкта нерухомості може точно не знати, який саме різновид оцінки йому необхідний. В такому разі, ще до замовлення послуг, слід отримати кваліфіковану консультацію, котру може надати спеціалізована компанія по оцінці нерухомості, уповноважений державний орган чи нотаріус. Завдяки ретельному та ґрунтовному підходу до оцінки нерухомого майна, власник та особа, котра зацікавлена в його придбанні, захищають себе від багатьох проблем, пов’язаних з порушенням діючого законодавства та можуть бути впевненими в цілковитій законності здійснюваних операцій.
Юридичний помічник » Публікації »1 196 переглядів