Іноземцю, який хоче використовувати свої права на офіційне працевлаштування в Україні або бажає проходити тут навчання, має намір відкрити свій бізнес чи просто вважає потрібним залишитися в країні, повинен в обов’язковому порядку отримати на тимчасову або постійну посвідку на проживання (Україна).
Термін і перешкоди на шляху проходження процедури
Вирішивши отримати в Україні посвідку на проживання, потрібно відразу підготувати себе до повільної і дуже непростої процедури, яка відніме багато часу і сил, і зажадає суворого виконання багатьох встановлені законом правил. Іноземцям, які мають бажання в майбутньому оформити для себе громадянство України, як отримати посвідку на тимчасове проживання стане наочним прикладом того, які труднощі можуть зустрітися при необхідності проведення подібних процедур.
Іноземцям, які бажають самі здійснювати оформлення посвідки на проживання, можна порадити відразу забути про цю ідею, тому що навряд чи з цього вийде щось хороше. Більш розумним буде звернутися до кваліфікованих юристів або юридичним фірмам, які зможуть в значній мірі прискорити всі етапи складної процедури.
Важливі вимоги
Іноземець, який розраховує отримати посвідку в Україні, не повинен мати за плечима будь-яких неприємностей з оформленням закордонного паспорта або отриманням візи. При цьому він повинен здійснити переклад всіх своїх особистих документів і завірити їх нотаріально. Крім того, не слід забувати, що в окремих випадках може знадобитися усний переклад особисті дані під час відвідування українських чиновників.
Лише за умови суворого дотримання встановленого порядку щодо процедури оформлення посвідки в Україні, іноземці зможуть сподіватися на неспішне, але, тим не менш, позитивне рішення щодо зміни їх статусу. Як його підтвердження будуть видані усі необхідні документи, що дозволяють легально перебувати в Україні.
Юридична термінологія
Слід враховувати, що тимчасовий вид на проживання, з юридичної точки зору це документ, який посвідчує особу іноземця та при цьому дозволяє останньому законно проживати на території країни. Таке визначення утримується в статті №4 державного закону України, що регламентує присвоєння правого статусу особам без громадянства, а також іноземних громадян.
У повсякденному побуті вид на проживання це документальне обгрунтування для законного перебування іноземного гостя всередині України, що дозволяє йому реалізовувати тут ряд прав нарівні зі звичайними громадянами. Правда, в цьому випадку іноземець набуває та ряд обов’язків що важливо мати на увазі.
2 049 переглядів