Як обрати адвоката і яку роботу він має провести?

Зіштовхнулись з проблемою, яка вирішується у суді? Тоді, звісно, вам не обійтись без кваліфікованого адвоката. Але як його обрати? І як саме буде проходити процес співпраці, що має зробити адвокат і що вимагається безпосередньо від вас? 

Саме такі питання виникають у людини, яка вперше звертається до адвоката. Отже, для початку оберіть фахові навички адвоката, в залежності від вашої правової проблеми.

Якщо ви чи ваші близькі є потерпілими або підозрюваними у скоєнні кримінального злочину, тоді вашою проблемою має опікуватись кримінальний адвокат.

Якщо у вас виникли спори господарського характеру, наприклад, пов’язані з земельними та майновими питаннями, корпоративними відносинами, цінними паперами, банкрутством та іншими нюансами – в цьому допоможе господарський адвокат. 

Сімейний адвокат допоможе вирішити питання, пов’язані з:

  • розлученням (розірвання шлюбу, поділ майна, розірвання чи визнання недійсним шлюбного договору тощо);
  • батьківством (встановлення, оспорювання батьківства, захист, обмеження чи позбавлення батьківських прав та інше);
  • дітьми (виховання дитини, місце проживання, стягнення аліментів тощо).

У випадку інших питань, таких як суперечки по борговим зобов’язанням і стягненню заборгованості, відшкодування збитків, отримання компенсацій (в тому числі страхових), захист прав споживачів, авторського права, честі та гідності тощо – звертатись варто до адвоката з цивільних питань. 

Що очікувати від адвоката?
Яку роботу має провести адвокат(в Києві чи іншому місті України):

1. Оцінити справу, ознайомившись з суттю проблеми і всіма наданими вами матеріалами. 
2. Озвучити оптимальну стратегію ведення справи, погодивши її з вами, а також обговорити бажаний кінцевий результат.
3. Оформити договір про надання вам правової допомоги з зафіксованим гонораром за роботу.
4. Вести справу, оформлювати і подавати при необхідності звернення для отримання додаткових доказів чи матеріалів, які необхідно надати до суду, клопотання, зустрічні позови, мирну угоду тощо. 
5. Відвідувати разом з вами судові засідання. 
6. Отримати висновок компетентного органу чи суду про розгляд і результат справи. Якщо результат вас не влаштовує, то скласти і подати апеляцію у визначені терміни. 

Після цього ви сплачуєте домовлений і зафіксований у договорі гонорар чи ту частину, яку необхідно (якщо, наприклад, попередньо було сплачено лише завдаток). Пам’ятайте, що обраний вами адвокат завжди на вашій стороні, відповідно, позитивний результат залежить і від того, наскільки ви готові співпрацювати, говорити своєму правовому представнику лише правду і надавати всі можливі матеріали справи.

Друкувати Юридичний помічник » Прес-релізи та інші матеріали »
2 084 переглядів