Навчання з Картою поляка і ціна освіти в найкращих ВНЗ Польщі

З кожним роком все більше абітурієнтів обирають освіту в Польщі через безліч перспектив, які відкриваються перед випускниками після отримання диплома європейського зразка. У зв’язку з такою популярністю, польські вузи, в свою чергу, пропонують різні можливості для студентів пострадянського простору – від спрощення вступної компанії (подача документів онлайн, Skype-співбесіди) до можливостей отримання стипендії або безкоштовне навчання.

З огляду на, що освіта у Польщі стає все більш доступною, багато абітурієнтів вважають за краще отримати європейський диплом замість вітчизняного. Дійсно, це набагато престижніше, плюс відкриває набагато більше перспектив. Однією з країн, яка готова прийняти вітчизняних абітурієнтів, є Польща. Це одна з країн, де якість освіти непропорційно вище, ніж ціна на нього.

Переваги для студентів з картою поляка

Карта ПолякаОсобливі преференції є у ​​студентів польського походження. Саме про них проект «MojaEdukacja» розповідає більш детально.

Якщо ви власник Карти Поляка (документ, який підтверджує приналежність до польського народу), то у вас з’являється багато можливостей, серед яких:

  • безкоштовна віза з багаторазовими в’їздами;
  • безкоштовну освіту на початковому, середньому та вищому рівні;
  • отримання фінансової допомоги та стипендій;
  • право легально працювати в Польщі (без необхідності мати дозволи на роботу);
  • знижки на проїзд в залізничному транспорті;
  • користування безкоштовною медициною (на тих же підставах, що і польські громадяни);
  • безкоштовний вхід в державні музеї.

Власник Карти Поляка може не тільки безкоштовно вчитися в державних вузах Польщі, але також отримує знижки на навчання в приватних університетах. Навчання з Картою Поляка дає вам такі ж права, як і для польських студентів. При цьому, будучи іноземним студентом, ви вступаєте на тих же умовах, що і громадяни Польщі. Цей момент потрібно враховувати, оскільки місця на місця державного замовлення одні для всіх. Крім того, навчаючись на безкоштовній основі, ви ще можете отримувати стипендію. Правда, для цього потрібно мати високий середній бал – не нижче 4,5 за 5-бальною шкалою.

Документи для навчання з Картою Поляка

Потрібно відзначити той момент, що для навчання з Картою Поляка абітурієнти повинні надати повний пакет документів відповідно до вимог вузу. Тобто, атестат і додаток до нього повинні бути завірені апостилем, а також переведені присяжним польським перекладачем. До пакету документів також додається сертифікат, що підтверджує ваше знання польської мови.

Бакалаврат та магістратура

Бакалавріат в ПольщіВласники Карти Поляка можуть вступати як на бакалаврат, так і на магістратуру. Також за бажанням можна вибрати мову навчання – польську або англійську. Варто відзначити, що в останні роки навчання в Польщі англійською набирає все більше популярності. У порівнянні з цінами на навчання в інших європейських країнах, в Польщі вони одні з найнижчих, тому в польських вузах вчитися все більше студентів-іноземців з усієї Європи.

Обмінні програми

Навчаючись з Картою Поляка, студенти можуть взяти участь в обмінних програмах і отримати можливість повчитися в одному з університетів країн Європейського Союзу. Така освіта проходить на безкоштовній основі, студент повинен сплатити тільки переїзд і проживання. Після закінчення програми ви можете отримати два дипломи.

Тому, якщо у вас є можливість отримати Карту Поляка, радимо нею скористатися і не відкладати цей процес.

Скільки коштує освіта в Польщі?

Ціна освіти в ПольщіДавайте розберемося: скільки коштує навчання в Польщі? Питання досить актуальне, тому ми постараємося докладно вам розповісти, які ціни ставлять за навчання університети Польщі. Спочатку варто розібратися, якому університету ви віддасте перевагу для навчання. Це може бути державний університет або приватний ВНЗ. Дійсно, ціна тут буде істотно відрізнятися. Ще одне питання, яке цікавить багатьох – можливість вчитися безкоштовно. Цей варіант ми теж розглянемо.

Державні ВНЗ

Найпрестижнішими будуть саме державні ВНЗ, тому почнемо саме з них. Варто розуміти, що вартість навчання в Польщі на бакалавраті і на магістратурі буде відрізнятися. Плюс, ціна буде також залежати від спеціальності. Почнемо зі спеціальностей. Потім обов’язково скажемо про кращі польські університети для українців, які знаходяться в топі польських рейтингів.

Середня вартість одного року навчання на бакалавраті:

  • гуманітарні спеціальності: 1,2-3,5 тис. Євро;
  • технічні спеціальності: 1,5-4 тис. Євро;
  • медичні спеціальності: 3-5 тис. Євро.

Звичайно, варто добре подумати, який з університетів Польщі вибрати для подальшого навчання. Якщо ви орієнтуєтеся на рейтинг, то в кращі ВНЗ Польщі потрапив Варшавський університет. Його популярність і престиж стоять на першому місці серед всіх вищих навчальних закладів країни, а це дуже показовий факт. Трохи відстають від нього Ягеллонський університет, а також Університет ім. А. Міцкевича, який розташований в Познані. Чи варто говорити про безкоштовну освіту в Польщі? Отримати його можуть абітурієнти, які мають карту поляка. Тільки варто враховувати, що вступати вони будуть на рівних умовах з поляками, тому конкуренція буде високою. У будь-якому випадку, абітурієнтам, у яких є така карта, можна розраховувати на знижку, але тільки в державних університетах. Що стосується суми стипендії, то вони варіюються в залежності від вузу, але в середньому це від 150 до 200 євро на місяць, чого вистачає для оплати гуртожитку і харчування.

Приватні університети

Істотно нижче буде ціна на навчання, якщо говорити про приватні університети Польщі. Наприклад, серед найбільш затребуваних вузів можна назвати Вищу Школу Технічну, Академію Суспільних Наук, а також Академію Фінансів Вістула. Що можна сказати щодо вартості навчання в Польщі конкретно в цих навчальних закладах? Середня вартість буде такою: для гуманітарних спеціальностей: 970 євро – 3 тис .; для технічних: 1-4 тис. євро. Завжди можна отримати більш детальні дані про кожного з цих пунктів. Зробити це можна, наприклад, у представників проекту MojaEedukacja, де вам розкажуть все більш детально, приділивши більше уваги.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
3 962 переглядів