Як не отримати відмови при оформленні візи

Мандрівників, які отримали з різних причин відмову на в’їзд до країн Шенгенської угоди називають “відмовниками”. У цю компанію може потрапити кожен – і людина без певних занять, і цілком благополучний бізнесмен. Але практика роботи з консульськими відділами європейських посольств показує, що багато неприємності виростають з дрібних нестиковок, які й проблемами-то назвати складно – до тих пір поки про них не дізнається візовий офіцер. А тому варто усвідомити кілька правил оформлення документів. Ці знання допоможуть у важкі хвилини зборів за кордон.

Довіряй, але перевіряй
Не дозволяйте заповнювати вашу анкету (а тим більше підписувати її за вас) менеджеру тур агентства у час Вашої відсутності. Найчастіше співробітник бере на себе сміливість “поліпшувати” ваші анкетні дані або просто вписує що-небудь “від себе” – аби не залишати рядок порожній. Через брак часу на непотрібну, як вам здається, писанину, на співбесіді в консульстві вас можуть звинуватити в подачі неправдивих відомостей або розходженні у зразках підпису.

Бережи засіб пересування
На жаль, не тільки в реальному житті, але й у дипломатичних місіях працює правило “зустрічають по одягу”. Закордонний паспорт може своїм зовнішнім виглядом нагадувати людину в дорогому костюмі або “волоцюгу, що долю проклинає” – як ви розумієте, шансів на отримання заповітного штампу у першого куди більше. Так що своє головне “засіб пересування”, а саме закордонний паспорт, треба леліяти, плекати і зберігати, як то кажуть, в захищеному від світла місці.

Не світися
Фотографія в паспорті повинна бути щільно приклеєна з усіх сторін. Якщо куточки фото відійшли, не варто намагатися повернути їх на місце за допомогою клею-олівця: при проходженні прикордонного контролю листок буде світитися, сигналізуючи про ймовірну підробці. Це, природно, викличе сумніви щодо особи власника і може спричинити за собою проблеми з виїздом за кордон у принципі. Так що для “реставраційних робіт” краще взяти звичайний рідкий канцелярський клей (саме він використовується при оформленні паспорта в ОВІРі або МЗС).

Залиш автограф
Трапляється, туристи забувають поставити підпис на власному паспорті. Ця, здавалося б, дрібниця призводить до серйозних наслідків: “автограф” зазвичай звіряють у консульстві при подачі документів з анкетою, і відсутність або розбіжність такого викликає запитання.

Перевір терміни
У залежності від країни відвідування термін дії закордонного паспорта має закінчуватись не раніше, ніж через  кілька місяців після запланованого повернення до рідної країни. Якщо ця умова не дотримана, документи в кращому разі не приймуть, в гіршому – поставлять відмову без довгих пояснень.

Консульство не обійдеш
Вирушаючи до країн Шенгену, перетинайте в першу чергу кордон тієї країни, в консульство якої ви подавали документи на оформлення візи (якщо тільки ви не прямуєте транзитом). Трапляється, що туристи звертаються в якесь лояльне консульство (скажімо, грецьке), щоб уникнути проблем з більш “важким” (наприклад, з французьким).

за матеріалами http://amtour.ru

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
1 820 переглядів