В Україні з’явилася можливість розлучитися онлайн

Статистичні дані переконливо свідчать на користь того, що сьогодні відбувається зростання кількості розлучень. Така сумна тенденція характерна, як для України, так і для переважної більшості країн світу. Нажаль, розлучення пов’язане з глибокими емоційними переживаннями, фінансовими проблемами та розпачем. Ще більше ускладнюю життя кожного з подружньої пари досить складна процедура розірвання шлюбу. Нерідко, сторонами приходиться використовувати послуги професійного адвоката, що досить суттєво відображається на економічному боці справи.

Сьогодні багато юридичних процедур для громадян України можливо здійснювати онлайн, без необхідності особистого відвідування уповноважених державних органів, не стала винятком і процедура розірвання шлюбу. Для українців стала доступною подача заяви на розлучення онлайн, що досить сильно спрощує та пришвидшує всю процедуру. Скориставшись спеціальним сервісом, громадянам більше не обов’язково особисто відвідувати установу суду, щоб розірвати власний шлюб.

Як працює процедура розірвання шлюбу онлайн та що слід враховувати громадянам, котрі вирішили скористатися подібною можливістю? Звичайно, що спрощення процедури розлучення не свідчить про те що держава стала зацікавленою в збільшенні кількості розлучень. Подібні зміни покликані спростити життя людям та запобігти скупченню великої кількості відвідувачів у приміщенні суду, що допоможе розгрузити надмірно перевантажену судову систему України та запобігти великому скупченню людей.

По своїй суті, процедура подання документів на розлучення онлайн практично не відрізняється від того, як раніше, бажаючі розірвати укладений шлюб, подавали документи в паперовому вигляді в приміщенні суду. Скориставшись спеціально створеним для даної процедури ресурсом, заявителі мають змогу відповісти на основні питання, стосовно їх шлюбу та наміру розірвати його, а також надати необхідні документи. Рішення про розлучення пари також буде надіслане в електронній формі.

Звичайно, що спрощення подачі заяви на розлучення та всієї процедури розірвання шлюбу не покликане збільшити кількість розлучень в Україні. Кожний громадянин заохочується з максимальною відповідальністю ставитися до взятих на себе під час укладання шлюбу обов’язків та прагнути зберегти власну сім’ю. Проте, доступ громадянам країни вирішувати побутові питання онлайн, без необхідності особистого відвідування державних органів вважається позитивною рисою розвитку громадянського суспільства та діджіталізації країни.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
863 переглядів