Оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження для початку роботи закладу отримують експлуатаційний дозвіл. (ч.1. ст. 23. ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»).
експлуатаційний дозвіл – документ дозвільного характеру, який видається компетентним органом операторові ринку харчових продуктів на підставі результатів перевірки відповідності його потужностей вимогам санітарних заходів та дає змогу оператору ринку провадити господарську діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження.
продукт тваринного походження – молоко, м’ясо, риба, молюски і ракоподібні, у тому числі свіжі, охолоджені або заморожені, яйця, мед, їх похідні та інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною.
Експлуатаційний дозвіл не потрібний операторам ринку, які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом ( або: транспортуванням, зберіганням, продажем) харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною. Також цей обов’язок не поширюється:
- на заклади харчування (якщо воно не відповідає вищевказаним вимогам);
- на потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
- на заклади роздрібної торгівлі.
Оператор ринку харчових продуктів, який провадить діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язаний подати до територіального компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів (п.1.3. «Порядку проведення державної реєстрації потужностей…» від 10.02.2016 р. № 39 ).
В закладах, де використовуються продукти тваринного походження, власникам необхідно отримати експлуатаційний дозвіл.
У випадку отримання листа з Держспоживслужби з вимогою подати до територіального компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, ресторанам необхідно відповідати, що ресторан має в наявності експлуатаційний дозвіл, через що немає потреби в подачі інших заяв.
Шановні колеги: Просимо перевірити в себе наявність експлуатаційного дозволу. В кого його немає – просимо виготовити. Якщо ж немає потреби виготовляти експлуатаційний дозвіл – здійсніть реєстрацію потужностей виробництва в підрозділі Держспоживслужби вашого району.
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »10 057 переглядів