У випадку отримання від ДПА письмового запиту про надання документів або інформації, суб’єкту господарювання необхідно:
1.Уважно вивчити отриманий запит.
2.Пересвідчитися, що у запиті проставлені його номер та дата.
3.Звернути увагу на наявність підпису і печатки на документі.
4.Звернути увагу на наявність або відсутність проставлених від руки прийменника “за” або косої риски перед найменуванням посади особи, що підписала документ.
5.Звернути увагу на:
– перелік нормативно-правових актів, наведених як юридичне обґрунтування вимог запиту;
– наведені підстави для надіслання запиту;
– опис інформації, що запитується;
– перелік документів, що підтверджують цю інформацію (в разі потреби).
6.Відкрити в першоджерелі кожну із вказаних у запиті норм і перевірити, чи стосується вона суті запиту.
7.Зробити правовий аналіз кожної вказаної в запиті норми й указати на помилковість або некоректність її наведення у конкретному випадку витребування оригіналів або копій документів.
8.Написати і надіслати відповідь з урахуванням всіх перелічених вище пунктів. Обов’язково вказати номер та дату запиту, на який надається відповідь. У заключній частині виразити готовність до співпраці, якщо вимоги запиту будуть відповідати чинному в Україні законодавству.
Отже:
Зразок запиту
Як правило, запити контролюючих і правоохоронних органів структуровані таким чином.
- Вступна (описова) частина.
- Нормативне обґрунтування вимог (часто некоректне або помилкове).
- Формулювання суті вимог.
- Загрози (санкції) за невиконання вимог запиту (як правило, не відповідають дійсності).
- Преамбула “Уважно вивчивши.., вимушені повідомити наступне”.
- Аналітична частина. Проводиться послідовний аналіз посилань на всі вказані в запиті нормативно-правові акти з подальшим висновком про те, що до даного випадку вони стосунку не мають, вжиті неправильно або недоречно. Проставлення акцентів на невиконаних вимогах чинного законодавства. За бажання роз’яснюється, в яких випадках вимоги запиту були б правомірними і були б задоволені.
- Формулювання висновку про те, що вказані в запиті вимоги не відповідають чинному законодавству, а тому не можуть підлягати виконанню.
- Ввічливе нагадування про те, що органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).
- Ввічливе прощання.
Зразок відповіді
У разі коли запит складено з порушенням вимог, зокрема визначених у пункті 5 цього матеріалу, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит (п. 73.3 ст. 73 ПКУ, п. 16 Порядку, затвердженого Постановою КМУ N 1245).
Якщо керівництвом підприємства (виходячи з конкретних обставин) видача інформації і копій документів визнана доцільною, то запит може бути добровільно задоволений.
Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »2 722 переглядів