Розподіл квартири при розлученні

При розлученні розподіл квартири може нерідко бути досить непростим завданням з юридичного боку, з яким подружжя стикається у разі розірвання свого законного шлюбу з намірами розділити нерухомість. Під час розлучення розподіл спільної нерухомості не завжди буває легким, як це може здатися на перший погляд, але розподіл квартири при розлученні на ekspertiza.com.ua допоможе уникнути безлічі помилок.

У тому випадку, якщо обставини складаються не в кращу сторону, то виникає абсолютно доречне питання, як правильно провести розподіл спільного майна під час розлучення між законним подружжям або ж особами, які знаходяться в шлюбних фактичних відносинах, тобто в цивільному шлюбі.

Почати слід з того, що під час здійснення покупки квартири вона може бути оформлена не тільки на одну особу, а і на двох. Але, тим не менш, незважаючи на існування такого варіанту право власності найчастіше оформляють тільки лише на когось одного з подружжя. Чи може це свідчити про те, що та особа, на яку оформлена нерухомість може її в будь-який час переоформити навіть не повідомивши про це другу особу. Адвокати в свою чергу стверджують, що таке відчуження просто неможливо здійснити жодним законним шляхом.

Нотаріальні контори забезпечують захист повних прав одного із законного подружжя. Власне, на ці контори законодавством було покладено обов’язок ретельно перевіряти інформацію, чи не була придбана квартира вже безпосередньо в шлюбі. Без нотаріального та письмово завіреної згоди з боку другої особи просто неможливо здійснити відчуження.

Згідно зі встановленими чинним законодавством норм, будь-яка річ, яка була куплена за весь час існування офіційного шлюбу крім тих речей, які відносяться до категорії індивідуального користування, є об’єктом так званої спільної власності подружжя. розподіл спільного майна між подружжям за загальним правилами відбувається адвокатом за принципом повної рівності часток кожного з подружжя в спільно купленому майні. Таким чином, як дружині, так і чоловікові належить за 50% від усього спільно набутого майна. Разом з цим виникає питання, як розділити квартиру, яка знаходиться в житловому багатоквартирному будинку, чи можливо взагалі це чи ні?

Найголовніше, що необхідно знати суто про юридичну сторону при розподілі квартири, це те, що вона має безпосереднє відношення до категорії нерухомого майна, тому, як правило, є неподільною річчю. Дуже часто, адвокати які спеціалізуються на розподіл майна проводять непрості дебати в судах, доводячи правильність обраного способу для розподілу нерухомості при її неподільності. Власне, з цієї причини, розподіл нерухомості, точно так само, як і розподіл квартири при розлученні є заздалегідь безглуздою витівкою. Навіть у тих випадках, коли суд розподіляється квартиру для двох осіб по 50% и  вони ніяк не можуть користуватися нею в повній мірі. Подружжя при такому варіанті розподілу майна будуть змушені встановлювати порядок використання житлом детальніше тут шляхом ще одного звернення в судову інстанцію.

У тому випадку, якщо у вас немає досвіду або ви не є експертом у цьому питанні, то тоді проведення незалежної експертизи має стати єдиним і просто незамінним помічником у питаннях такого характеру. Безпосередньо тут, ви за лічені хвилини знайдете відповіді на кожне питання.

Друкувати Юридичний помічник » Прес-релізи та інші матеріали »
2 722 переглядів