Хто такий ріелтор, та для чого він потрібен

Особи, що займаються операціями на ринку нерухомості, вважають за краще називати себе “ріелторами”. Назва цієї професії походить від англ. realty – “нерухомість”. Отже, хто ж такий ріелтор і для чого він потрібен?

Хто такий ріелтор

Ріелтор є посередником між продавцем і покупцем при укладенні договору купівлі-продажу нерухомості (або договори оренди). Він не тільки сполучає людей у пошуках найбільш відповідного варіанту, стежить за правильним оформленням операції, але і є свідком що здійснюваної операції.

Ріелтор – це фахівець з операцій на ринку нерухомості. Він повинен знати стан ринку нерухомості; правила складання договорів і порядок оформлення документів для висновку операцій; основи земельного і житлового законодавства, стандарти оцінки нерухомості, вимоги до технічних і іншим характеристикам об’єктів нерухомості.

Якщо ваш ріелтор не відповідає перерахованим вимогам, то краще вам з ним не мати справи, а пошукати людину яка дійсно фахівець в своїй справі.

До речі, чинне законодавство не містить поняття ріелтор.

Навіщо потрібен ріелтор

Послуги ріелтора – це не тільки показ приміщень. Це також і супровід операції з моменту укладення договору до отримання правовстановлюючих документів на придбану нерухомість, підписання акту про виконання робіт. Ріелтор потрібен перш за все для забезпечення безпеки операції, для захисту від шахраїв і аферистів.

Чим займається ріелтор

1. Вивчає попит і пропозицію на ринку нерухомості. Підбирає або пропонує варіанти для продажу, купівлі або здачі в оренду.

2. Консультує клієнтів з питань, що стосуються характеристик квартир і ступеня відповідності їх певним вимогам.

3. Погоджує договірні умови, оформляє операції з нерухомістю. Допомагає клієнтам в зборі необхідних документів і оформленні угод. Попереджає покупця про права третіх осіб на квартиру.

4. Забезпечує своєчасне отримання платіжних документів після оформлення угод.

5. Контролює виконання умов договору між покупцем продавцем (своєчасність виписки, звільнення квартири колишніми господарями і ін.).

6. Складає встановлену звітність про виконану роботу (ріелтор повинен дати покупцю розписку про отримання грошей і відсутність претензій до платоспроможності купюр).

7. Несе відповідальність за “чистоту” і законність придбання нерухомості, за умови, що з клієнтом підписаний відповідний договір.

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
4 741 переглядів