Перевезення вантажу до або з зони АТО

Громадянин (власник або уповноважена ним особа), який має намір ввезти або вивезти вантаж (товар), крім гуманітарної та благодійної допомоги (продукти харчування, одяг, взуття, ліки, предмети гігієни, тощо) та вугільної продукції (код за УКТЗЕД (на рівні 4 знаків): 2701 – вугілля кам’яне, антрацит, брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам’яного вугілля; 2704 – кокс, напівкокс з кам’яного вугілля), до/з тимчасово неконтрольованих територій повинен звернутись з відповідною заявою до Головного міжрегіонального управління оперативного забезпечення зони проведення антитерористичної операції Державної фіскальної служби України (далі – ГМУОЗ АТО ДФСУ), представники якого знаходяться у наступних населених пунктах:

04053, м. Київ, Львівська площа, 8 (ДФС України);

84313, м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 22 (ДПІ у м. Краматорськ ГУ ДФС України в Донецькій області);

87526, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114 (ГУ ДФС України в Донецькій області);

93113, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347 (ДПІ у м. Лисичанськ ГУ ДФС України в Луганській області), а також за місцем розташування визначених вантажних КПВВ.

Заява відповідного зразка (Додаток 2) подається у письмовій формі за визначеними адресами та дублюється на електронну адресу ГМУОЗ АТО ДФСУ: [email protected].

Заяви, які оформлені з порушенням, до розгляду не приймаються.

Органи ДФСУ у термін до 5 (п’яти) робочих днів здійснюють перевірку та ГМУОЗ АТО ДФСУ надсилає подання до КЦ щодо включення до Переліку суб’єктів господарювання, яким надано право перевозити визначені товари до або з тимчасово неконтрольованої території Донецької та Луганської областей (далі – Перелік).

Щодо вантажів з гуманітарною допомогою, подання до КЦ подає Мінсоцполітики, щодо вантажів з благодійною допомогою – Донецька та Луганська обласні державні адміністрації.

Щодо вугільної продукції – подання до КЦ подає Міненерговугілля.

КЦ розглядає подання ДФСУ, Мінсоцполітики, Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій та Міненерговугілля протягом:

гуманітарна та благодійна допомога – до 3 (трьох) робочих днів;

Товари для виробничих потреб – до 10 (десяти) робочих днів;

Інші товари – до 30 (тридцяти) робочих днів.

У визначені терміни керівник КЦ за погодженням з представниками СБУ (заступником керівника КЦ з питань захисту економічних інтересів держави), ДФСУ (заступником керівника Координаційного центру з питань переміщення товарів), ДПСУ (офіцером по напрямку), МВСУ (офіцером по напрямку), приймає протокольне рішення щодо затвердження Переліку і змін до нього, які вносяться до: Додатку 3 “Перелік суб’єктів господарювання, яким надано право перевозити визначені товари до або з тимчасово неконтрольованої території Донецької області”; Додатку 4 “Перелік суб’єктів господарювання, яким надано право перевозити визначені товари до або з тимчасово неконтрольованої території Луганської області”; Додатку 5 “Перелік донорів/отримувачів, яким надано право перевозити гуманітарну та благодійну допомогу до або з тимчасово неконтрольованої території Донецької та Луганської областей”; Додатку 6 “Перелік суб’єктів господарювання, яким надано право на ввезення (вивезення) вугільної продукції виключно залізничним транспортом через лінію розмежування в районі проведення АТО”.

Про прийняте рішення керівник КЦ встановленим порядком інформує першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) про необхідність внесення змін до Порядку та подає проект відповідного наказу.

Після підписання наказу керівник КЦ інформує СБУ, МВСУ, Адміністрацію ДПСУ та ДФСУ для опублікування його на офіційних сайтах.

У виняткових випадках, з метою оперативного реагування з попередження та подолання наслідків виникнення особливих соціальних чи економічних обставин, пов’язаних з загрозою життю та здоров’ю людей, порушенням нормальних умов життєдіяльності та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, військового та соціального характеру, які унеможливлюють дотримання вимог Порядку щодо перетину лінії зіткнення в районі проведення АТО, КЦ у складі керівника КЦ та представників ДФС, МВС, СБУ, ДПС з дотриманням вимог пункту 8.2 Порядку, має право прийняти протокольне рішення щодо погодження питання про надання або відмову у наданні дозволу на переміщення вантажів (товарів) без подальшого внесення змін до Порядку за згодою першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей).

Товари першої необхідності (продукти харчування, ліки, медичні препарати, тощо) перевозяться на контрольованій території у районі проведення АТО за наявності довідки про постачання товарів першої необхідності, виданої місцевими органами державної влади або самоврядування, на територію який здійснюється постачання цих товарів.

Довідка складається у трьох примірниках (перший – для власника товару, другий – для пред’явлення на КПВВ, третій – залишається у органі, який видав довідку). У довідці зазначається найменування перевізника, ПІБ водія, марка та державний номер транспортного засобу, опис вантажу та місце призначення.

Підставами для відмови до включення у Додатки 5, 6, 7, 8 Переліку є:

вантаж (товар), а саме предмети і речовини, які вилучені з цивільного обороту або обмежені в обороті для ввезення або вивезення до або з неконтрольованої території;

наявна інформація правоохоронних органів про можливість використання такого товару у злочинних цілях та/або використання такого товару терористичними організаціями на неконтрольованій території;

наявна інформація про порушення отримувачем та/або постачальником вантажу (товару) вимог податкового та/або митного законодавства;

наявна інформація про використання коштів за поставлений товар з метою фінансування тероризму;

наявність інформації про причетність власника або отримувача товару до терористичної організації;

наявна інформація про відсутність постачальника та/або отримувача за місцем знаходження та/або інша інформація яка не дозволяє здійснити заходи щодо встановлення фактичного постачальника та/або отримувача вантажу (товару).

Для оформлення дозволу на вантажних КПВВ власник вантажу або його уповноважена особа, яка супроводжує вантаж, надає співробітникам ДФСУ, що знаходяться на КПВВ, наступні документи: договір, видаткова накладна, товарно-транспортна накладна, довіреність та за наявності: зареєстровану податкову накладну, ВМД, фінансові документи про оплату вантажу (товару).

Для оформлення дозволу на переміщення гуманітарних вантажів уповноважені представники донора або отримувача гуманітарної допомоги надають співробітникам ДФСУ, що знаходяться на КПВВ, перелік вантажів, визнаних гуманітарною допомогою на підставі наказу Мінсоцполітики “Про визнання вантажів гуманітарною допомогою”, який розмішений на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики: www.mlsp.gov.ua, для оформлення дозволу на переміщення благодійних вантажів – рішення Донецької або Луганської обласних державних адміністрацій з переліком вантажів благодійної допомоги.

Дозвіл на переміщення товарів до або з тимчасово неконтрольованої території оформлюється у двох примірниках безпосередньо на КПВВ співробітниками ДФСУ:

примірник № 1 – повертається заявнику після доставки товару перевізником;

примірник № 2 – залишається на контрольному пункті в’їзду виїзду, не має сили оригіналу дозволу на переміщення товарів (використовується для внутрішнього та статистичного обліку на пункті пропуску).

Достовірність внесених до дозволу даних щодо суб’єкта господарської діяльності та вантажу (товару) засвідчується особистим підписом власника вантажу (товару) або його уповноваженої особи.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
3 403 переглядів