В’їзд на територію України з АР Крим

Громадянин України, іноземець та особа без громадянства не має право прибувати на територію України через територію АР Крим, а також залишати територію України через АР Крим.

Тобто у разі проходження по маршруту, наприклад, Москва – Сімферополь – Одеса (Херсон – Керч – Сочі), співробітники Державної прикордонної служби України мають право затримати громадянина України до 3-х годин для складання протоколу та притягнення до адміністративної відповідальності, а іноземного громадянина не пропустити і заборонити в’їзд на територію України на 3 роки (стаття 14-1 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.

Такий маршрут є порушенням порядку в’їзду/виїзду на/з АР Крим (тимчасово окуповану територію України).

Санкція ст. 204-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу від 1700 грн. до 5100 грн. або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Необхідно в’їжджати/виїжджати на/з територію України через функціонуючі пункти пропуску на державному кордоні України (материкова частина території України).

У відповідності до Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
2 933 переглядів